czwartek, 14 lipca 2022 09:03

Kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny oddany do użytku

Autor Tomasz Stępień
Kolejny obiekt sportowo-rekreacyjny oddany do użytku

We wtorek, 7 czerwca, otwarto zrewitalizowaną strefę sportową przy Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Do dyspozycji uczniów są teraz boiska – do piłki nożnej i wielofunkcyjne, a także wyjątkowa strefę street workout do ćwiczeń kondycyjnych z zakresu crossfit i kalisteniki. W uroczystości wzięła udział zastępca prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.

W październiku ubiegłego roku rozpoczął się projekt rewitalizacji boisk przyszkolnych i terenów sportowo-rekreacyjnych przy Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. ks. kard. Adama S. Sapiehy Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

7 czerwca, po zaledwie kilku miesiącach, oddano do dyspozycji uczniów boisko do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne (do koszykówki, siatkówki i tenisa) o nawierzchni poliuretanowej i wyjątkową strefę street workout do ćwiczeń kondycyjnych z zakresu crossfit i kalisteniki. To daje całej społeczności szkolnej sposobność do szerokiego zakresu treningów – zarówno zbiorowych, jak i indywidualnych oraz do rozgrywania turniejów w sportach zespołowych na świeżym powietrzu.

– Dziękuję wszystkim dzisiaj tu obecnym, a zwłaszcza wykonawcy inwestycji. Mam nadzieję, że dzięki państwa pracy uczniowie z ul. Rzeźniczej będą mogli rozwijać się fizycznie, a dostęp do nowoczesnej infrastruktury stanie się dla części z nich inspiracją do rozpoczęcia zawodowej kariery sportowej – powiedziała podczas uroczystości zastępca prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.

Wykonawcą inwestycji, której koszt wyniósł prawie 1,160 mln zł była firma „Eversport” z Warszawy.

krak.news - najnowsze informacje