poniedziałek, 29 listopada 2021 13:33

Od 1 grudnia nowe obostrzenia: śluby, kościoły, restauracje. Konferencja Adama Niedzielskiego

Autor Norbert Kwiatkowski
Od 1 grudnia  nowe obostrzenia: śluby, kościoły, restauracje. Konferencja Adama Niedzielskiego

Na wstępie konferencji prasowej Adam Niedzielski podkreślił, że jesteśmy w apogeum czwartej fali. W związku z narastającą IV falą COVID-19 w Polsce i pojawieniem się mutacji Omikron w innych krajach minister zdrowia przedstawił najnowsze obostrzenia.

- Pojawienie się Omikrona, nowej mutacji koronawirusa, może wpłynąć na to, co będzie się działo dalej z pandemią - zastrzegł Niedzielski.

Szef resortu zdrowia przedstawił nowy "pakiet alertowy obostrzeń":

- Przygotowaliśmy pakiet alertowych obostrzeń. Wydajemy zakaz lotów do siedmiu krajów: RPA, Namibia, Zimbabwe, Botswana, Lesoto. Mozambik i Eswatini. Są to kraje szczególnego ryzyka

- Dla osób spoza strefy Schengen kwarantanna będzie wydłużona do 14 dni. Nie ma możliwości zwolnienia po przeprowadzeniu testu. Oczywiście, ta restrykcja jest skierowana do osób niezaszczepionych.

Zmiany czekają nas również w kontekście krajowym.

- Zmniejszamy limit ze 150 do 100 osób dla imprez typu wesela. W imprezach sportowych z 500 do 250. Ostatnia ważna zmiana: do tej pory w punktach typu siłownia, strefa fitness, podnosimy limit do 1 os. na 15 m kw. Te obostrzenia będą obowiązywały od 1 grudnia do 17 grudnia. Dajemy sobie więc dwa tygodnie. - dodaje Niedzielski.

Ograniczenia krajowe 

Małopolska - najnowsze informacje