środa, 10 marca 2021 11:17

Koronawirus w domu dla bezdomnych. Zakażonych blisko 100 osób

Autor Marzena Gitler
Koronawirus w domu dla bezdomnych. Zakażonych blisko 100 osób

W jednej ze schronisk prowadzonych przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Gdańsku pojawiło się ognisko koronawirusa. Zakażonych jest blisko 100 pensjonariuszy i pracowników placówki.

Jak potwierdziła portalowi gdansk.pl Dagmara Rybicka, rzecznik prasowy Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, w jednym z domów prowadzonych dla osób bezdomnych stwierdzono ognisko koronawirusa.

- Sytuacja jest stabilna i pod kontrolą. Podopieczni tej placówki to osoby starsze, schorowane i niemobilne. Są poddani izolacji i kontroli medycznej - powiedziała Dagmara Rybicka.

Choruje dziewięćdziesięciu podopiecznych i siedmiu opiekunów. Osoby te, poza jednym mężczyzną, przechodzą zakażenie bezobjawowo.

- U jednego ze starszych podopiecznych, choć czuje się on dobrze, występuje gorączka. Najprawdopodobniej kierownictwo ośrodka podejmie decyzję o jego hospitalizacji – powiedziała rzecznik Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. - O sytuacji będziemy informować na bieżąco. Mam nadzieję, że uda nam się przejść Covid-19 bezobjawowo.

Towarzystwo w tej sprawie ściśle współpracuje z Sanepidem, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, które udzielają swojego wsparcia. Towarzystwo również w innych prowadzonych przez siebie ośrodkach zlokalizowanych w Trójmieście na bieżąco sprawdza sytuację sanitarną, a u podopiecznych badana jest temperatura.

inf. www.gdansk.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje