wtorek, 27 lipca 2021 15:57

Kraków. 45 mln wydadzą na nowoczesną bocznicę dla Pendolino

Autor Marzena Gitler
Kraków. 45 mln wydadzą na nowoczesną bocznicę dla Pendolino

PKP Intercity zainwestuje 45 mln zł w modernizację i rozbudowę bocznicy kolejowej Kraków Główny Zachód przy ul. Składowej. To jedna z głównych stacji postojowych przewoźnika, gdzie stacjonują m.in. pociągi Pendolino.

27 lipca PKP Intercity podpisało umowę z wykonawcą przebudowy krakowskiego obiektu, Przedsiębiorstwem Budowlanym DOMBUD z Katowic. Za 44,8 mln zł w ciągu 30 miesięcy powstanie nowoczesne zaplecze, na którym przygotowanych na trasę będzie kilkadziesiąt pociągów dziennie.

Prace zostaną przeprowadzone w ramach trzech głównych zadań. Pierwsze z nich to przebudowa sieci sprężonego powietrza oraz przebudowa instalacji wodnej i budowa stacjonarnej instalacji do odfekalniania wagonów.

Pozostałe dwa zadania obejmują przebudowę sieci i urządzeń grzewczych oraz zasilania składów pociągów, a także oświetlenia i sieci trakcyjnej czy przebudowę budynku warsztatowo-magazynowego do obsługi wagonów.

Dodatkowo PKP Intercity prowadzi postępowanie przetargowe w trybie zaprojektuj i buduj na budowę nowoczesnej automatycznej myjni wraz z urządzeniami oraz towarzyszącą infrastrukturą.

- Stacja postojowa w Krakowie jest jednym ze strategicznych obiektów w naszej spółce o dużym znaczeniu dla codziennego ruchu pociągów PKP Intercity. Inwestycja nie tylko podniesie standard utrzymania taboru, lecz także poprawi komfort pracy załogi – podkreślił Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity. W podpisaniu umowy wziął też udział Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

fot. PKP Intercity

Kraków

Kraków - najnowsze informacje