piątek, 2 kwietnia 2021 11:14

Kraków: Meleksami na groby bliskich

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Meleksami na groby bliskich

Od 2 kwietnia krakowianie, którzy ukończyli 80 lat  mogą zostać bezpłatnie zawiezieni meleksami spod bramy cmentarnej do jednego lub kilku grobów swoich bliskich.

Rozpoczął się właśnie miejski program pilotażowy, który ma ułatwić seniorom dotarcie do grobów swoich bliskich. Na razie realizowany będzie na trzech krakowskich cmentarzach: Batowickim, Grębałowskim i Rakowickim.

To duże ułatwienie. Przemierzenie cmentarza Batowickiego, który ma powierzchnię niemal 50 hektarów to – nie tylko dla seniora – niemałe wyzwanie. Cmentarz Rakowicki jest niewiele mniejszy. Teraz, dzięki realizowanemu przez miasto Gminnemu Programowi Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych na lata 2021-2025, starsi mieszkańcy Krakowa uzyskają pomoc w poruszaniu się po rozległych nekropoliach.

Aby skorzystać z usługi, należy zamówić ją z wyprzedzeniem (2-3 dni wcześniej) za pomocą specjalnej infolinii czynnej pod numerem tel. 12 413 33 33. Każdorazowe korzystanie z meleksu nie powinno trwać dłużej niż godzinę i możliwe jest w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 10-14. Meleksy są zaopatrzone w naczynie z wodą do podlania kwiatów i pojemniki na śmieci.

fot: Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje