czwartek, 6 sierpnia 2020 15:08

Kraków. Remont mostu Nowohuckiego. Ruszają prace na jezdni północnej

Autor Marzena Gitler
Kraków. Remont mostu Nowohuckiego. Ruszają prace na jezdni północnej

Od maja most Nowohucki jest w remoncie – w ramach prac wymieniona zostanie jego izolacja, wpusty odwodnieniowe, dylatacje, płyta pomostu oraz nawierzchnia jezdni. W nocy, z niedzieli na poniedziałek, z 9 na 10 sierpnia, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu – rozpocznie się remont po stronie północnej obiektu (kierunek Płaszów).

Do tej pory obiekt został wyremontowany po stronie południowej (kierunek Czyżyny). Na moście wykonano zabezpieczenie antykorozyjne stalowej płyty pomostu, zbrojenie płyty pomostu, zamontowano nową dylatację oraz ułożoną nową nawierzchnię bitumiczną (warstwa wiążąca).

Teraz obiekt będzie remontowany po stronie północnej (kierunek Płaszów). W nocy, z 9 na 10 sierpnia, czyli z niedzieli na poniedziałek, wdrożony zostanie projekt zmian w organizacji ruchu. Ruch zostanie przerzucony na jezdnię południową, po jednym pasie w każdym kierunku. Pasy ruchu w kierunku Płaszowa zostaną wyłączone na długości ok. 320 m. Ruch pieszych będzie możliwy tylko po stronie południowej. Prace będą prowadzone przez około dwa miesiące.

Prace na moście pochłoną ok. 4,1 mln zł. Remont potrwa do końca września.

foto: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje