środa, 23 czerwca 2021 11:52

To już pewne. Najstarsza krakowska galeria zostanie zamknięta

Autor Marzena Gitler
To już pewne. Najstarsza krakowska galeria zostanie zamknięta

Informację o decyzji właścicieli Galerii Plaza przekazało na swojej stronie CinemaCity, które miało w centrum swoją salę. Galeria borykała się z problemami od lat. Teraz obiekt ma zostać zamknięty.

"W związku z decyzją właściciela Galerii Kraków Plaza o zamknięciu całego obiektu - nasze kino w tym miejscu nie zostanie ponownie otwarte" - poinformowało CinemaCity Kraków. - Jest nam z tego powodu bardzo przykro, obecnie szukamy lokalizacji pod salę IMAX w tym mieście – jak tylko taką wybierzemy od razu Was poinformujemy!" - przekazało kino.

Galeria Plaza i Staw Dąbski / Głos24
Galeria Plaza i Staw Dąbski / Głos24

Galeria Plaza to jedno z pierwszych nowoczesnych centrów handlowych w Krakowie. Powstała w 2001 roku. Tu mieściła się kiedyś popularna kręgielnia.

Galeria z problemami borykała się już od 2013 roku. Z centrum przy Al. Pokoju 44 stopniowo znikały kolejne marki.  Z pewnością do kryzysu przyczyniło się i samo położenie galerii, do której trudno było dojechać od strony centrum Krakowa i otwarcie pobliskiego M1.

Gwoździem do trumny była pandemia i lockdown. W ubiegłym roku Galeria Plaza została wystawiona na sprzedaż, a zarządzaniem obiektem przejęła firma Cream Property Avisors, która miała wprowadzić oszczędności i obniżyć koszty funkcjonowania nieruchomości, a potem przygotować go do ewentualnej sprzedaży. Obecnie jeszcze (wg informacji na stronie placówki) funkcjonuje tam jeszcze 12 najemców.

Co dalej z opuszczonym obiektem? Czy znajdzie się nowy nabywca? Czy może zostać przebudowany na przykład na inne cele? Plan zagospodarowania przestrzennego obecnie przewiduje w tym, miejscu wyłącznie działalność handlowo-usługową.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka