piątek, 25 października 2019 04:46

Kraków. Przyjdź i włącz się w niezwykłą inicjatywę dla Olgi Tokarczuk

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Przyjdź i włącz się w niezwykłą inicjatywę dla Olgi Tokarczuk

Organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zaproponowali uczestnikom tego wydarzenia nietypową akcję związaną z przyznaniem Oldze Tokarczuk literackiej Nagrody Nobla.

W sobotę na Targach przez cały dzień przy wejściu do Hali Wisła nagrywane będzie video, które ma pokazać, jak bardzo czytelnicy (i nie tylko) cieszą się z sukcesu pani Olgi Tokarczuk. Organizatorzy będą zachęcać gości, aby na tle specjalnie przygotowanej ścianki pokazali, z jaka radością przyjęli werdykt Szwedzkiej Akademii Nauk. Dla każdego uczestnika akcji przygotowana zostanie specjalna naklejka „Nobel dla Olgi Tokarczuk #taksięcieszę”.

Z kolei już od czwartku istnieje możliwość wpisywania się do księgi pamiątkowej (również przy wejściu do Hali Wisła, obok punktu informacji), która w niedzielę, podczas spotkania w siedzibie Wydawnictwa Literackiego, zostanie wręczona Noblistce. Wpisy potrwają do soboty.

Olga Tokarczuk wielokrotnie spotykała się z czytelnikami podczas Targów Książki w Krakowie. W tym roku spotkanie z Noblistką wydawca zorganizuje poza terenem EXPO Kraków (niedziela, godz. 10:00, ul. Długa 1, Dom pod Globusem), natomiast samo wydarzenie zostało włączone do programu Targów – organizatorzy od lat praktykują formułę literackiego świętowana w całym Krakowie.

Fot. i inf.: Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Kraków - najnowsze informacje