poniedziałek, 1 lipca 2019 08:36

Kredyt gotówkowy przez internet – czy to opłacalne?

Autor Bernard Szwabowski
Kredyt gotówkowy przez internet – czy to opłacalne?

W dzisiejszych czasach już zdecydowaną większość rzeczy można załatwić przez internet. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by również kredyty gotówkowe były dostępne online. Jak to wygląda w praktyce? Gdzie się udać po kredyty gotówkowe?

Jeśli chodzi o kredyt gotówkowy online, wybór ofert jest naprawdę szeroki. Kredyty gotówkowe można porównać m.in. na Totalmoney.pl, a także wielu innych porównywarkach finansowych. Możesz usiąść sobie wygodnie ze swoim ulubionym kubkiem kawy i w wygodnym dresie i bez konieczności wychodzenia z domu złożysz wniosek o kredyt online.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, umożliwiające przemyślenie dokładnie ile pieniędzy potrzebujesz i jaką ofertę wybrać. Proces wnioskowania przez internet jest bardzo prosty i intuicyjny, ponieważ bankom również zależy, by klient wiedział jak się poruszać po ich formularzach i aplikacjach. Dodatkowo plusem jest to, że możesz to zrobić z każdego miejsca, gdzie masz dostęp do internetu.

Jak sprawdzić, które kredyty gotówkowe są tańsze?

Najprościej będzie użyć do tego porównywarki, która dostępna jest na totalmoney.pl Są tam zestawione wszystkie i aktualne oferty z banków. Dzięki temu również bez wychodzenia z domu przeanalizujesz i policzysz sobie koszty, które cię czekają po zaciągnięciu tego zobowiązania. Bardzo istotne jest, by zwrócić uwagę na kluczowy wskaźnik, jakim jest RRSO. Jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli łączne koszty, jakie są zawarte w kredycie.

Mianowicie na RRSO składa się oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie kredyt oraz inne opłaty w zależności od oferty. Nie patrz zatem na kwotę prowizji czy stawkę oprocentowania, ponieważ mimo niższego oprocentowania w banku X, to kredyt w banku Y może okazać się tańszy w całościowym rozliczeniu.

Porównując dane dla kredytu gotówkowego na 5000 zł, na okres 12 miesięcy, mamy ofertę najlepszą z PKO BP z RRSO 7,22% a, najdroższą z BGŻ BNP Paribas, którego RRSO wynosi 38,86%. I teraz po obliczeniach całkowita kwota do spłaty w PKO BP wynosi 5191,33 zł, a w BGŻ BNP Paribas 5831,64 zł. Różnica w kosztach to aż 640,41 zł. Znam i zapewne tez znacie przyjemniejsze sposoby na wydanie tych pieniędzy niż niepotrzebne nadpłacanie bankowi, prawda? Skorzystaj z naszej porównywarki i zaoszczędź trochę kasy.

Który kredyt gotówkowy można uzyskać online?

Przez internet można uzyskać zwykły kredyt gotówkowy lub kredyt ratalny. Z tym że kredyt ratalny jest już bezpośrednio związany z kupowaną rzeczą. Nie wszystkie sklepy jeszcze oferują taką opcję online, ale zdecydowana większość już tak. Nie uzyskasz przez internet kredytu związanego z ustanawianiem zabezpieczeń np. kredytu hipotecznego.

Tutaj procedury są dłuższe, dokumentacja jest zdecydowanie bardziej obszerna i w grę wchodzą już większe pieniądze. Warto pamiętać, że przy zaciąganiu kredytów banki często premiują założenie u nich rachunku osobistego, na które będzie wpływało wynagrodzenia lub zakup dodatkowego produktu np. ubezpieczenia kredytu. Jeśli sytuacja z twoimi zarobkami nie jest stabilna, to trzeba przemyśleć, czy ta opcja będzie dla nas korzystna. Wiele czynników zatem może mieć wpływ na ostateczną cenę.

Jak wyglądają warunki kredytu przez internet?

Wszystko się może różnić. Zasadniczo oferty banków są tożsame. Oznacza to, że takie same parametry kredytu gotówkowego powinny być dostępne w oddziale, na infolinii, u pośredników kredytowych, którzy sprzedają usługi danego banku, a także właśnie przez internet.

Jednak banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i tworzą promocje dostępne właśnie dla klientów przez internet. Także propozycje mogą różnic się tym, że oferty standardowe są takie same, ale oferty promocyjne już nie. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ na rynku można spotkać wiele promocji np. dla konkretnych zawodów czy dla konkretnego przeznaczenia pożyczonych środków.

Nie każdy się na nie kwalifikuje oczywiście, bo wtedy to żadna promocja. Kredyty gotówkowe przez internet często mają atrakcyjną cenę ze względu na to, że klient wiele czynności wykonuje samodzielnie. Sam wypełnia wniosek, odpowiada za prawdziwość wpisanych danych, a także załącza dokumenty. Nie musi tego wykonać zatem osoba zatrudniona przez bank, której trzeba zapłacić.

Czynnik ludzki pojawia się przy ewentualnej analizie kredytowej przed przyznaniem kredytu. Ogólnie kredyty gotówkowe przez internet wychodzą na plus, a przy tym są łatwiejsze do wzięcia Nie dość, że możesz zawnioskować z zacisza domowego, to jeszcze możesz zrobić to o każdej porze dnia i nocy. Pamiętaj tylko by dokonać kalkulacji i wybrać najodpowiedniejszą opcję, ponieważ z reguły spłata kredytu zajmuje kilka lat.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje