poniedziałek, 21 października 2019 14:02

Krynica-Zdrój: Brąz dla Vanessy Malczewskiej

Autor Marzena Gitler

W sobotę 5 października w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w taekwondo olimpijskim. W zawodach startowali głównie zawodnicy kadry narodowej i pretendenci do kadry.

Klub Sportowy UKS Arcus Krynica-Zdrój reprezentowały w Toruniu dwie najbardziej utytułowane zawodniczki: Agnieszka Lewandowska, która Agnieszka jest studentką biologii na UJ w Krakowie i obecnie trenuje w AZS Kraków oraz Vanessa Malczewska.
Po sukcesach Oliwii Budaj (złoto MPJuniorów) i Bartka Horoszki (złoto MP Juniorów młodszych) mieliśmy apetyt na kolejne medale – relacjonują przedstawiciele Arcusa. - Agnieszka niestety odpadła w ćwierćfinałach i uplasowała się na miejscu 5. Szczęście dopisało Vanessie, która uległa dopiero w walce o wejście do ścisłego finału i ostatecznie zajęła 3 miejsce. Jest to jej pierwszy medal w kategorii seniorek.

Vanessa jest uczennicą 3 klasy Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. Ma za sobą już 11-letni staż zawodniczy i zdobyła 50 medali na zawodach w kraju i za granicą.

W ostatni weekend października wyjedzie na Puchar Polski do Legionowa blisko 30 osobowa reprezentacja Małopolski a w tym dziesięcioro zawodników Arcusa. W zawodach ma wziąć udział ponad 700 zawodniczek i zawodników z Polski i zza granicy.