czwartek, 22 sierpnia 2019 10:16

Krzeszowice: Pożar auta na leśnym parkingu! Kto za tym stoi?

Autor Szymon Majewski
Krzeszowice: Pożar auta na leśnym parkingu! Kto za tym stoi?

Spłonął samochód marki Fiat. Pożar uszkodził też zaparkowany obok drugi pojazd marki Hyundai. Kim jest podpalacz?

Straty wyceniono na 16 tys. zł. Ustalony i zatrzymany przez krzeszowickich policjantów mężczyzna usłyszał dwa zarzuty uszkodzenia mienia w warunkach recydywy.

We wtorek 20 sierpnia w godzinach porannych dyżurny z Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie o pożarze pojazdu na parkingu leśnym w jednej z miejscowości gminy Krzeszowice. Płomienie objęły cały pojazd, który został doszczętnie spalony. Częściowemu uszkodzeniu uległ również zaparkowany obok hyundai. Na szczęście nikt nie ucierpiał, a dzięki działaniom strażaków pożar nie zdążył się rozprzestrzenić.

W akcję włączyła się tez policja, która już chwilę po zdarzeniu zatrzymała sprawcę podpalenia. Policjanci ustalili w którym kierunku sprawca się oddalił i że w drodze powrotnej zamierzał złapać tzw. „stopa”. Udali się w ten rejon i napotkali osobę odpowiadającą wizerunkowi podpalacza. Mężczyzna zdążył się już przebrać i schować do plecaka wcześniej noszoną odzież.

36-letni mieszkaniec gminy Krzeszowice był już wcześniej wielokrotnie karany za podobne i inne przestępstwa m.in. za rozbój, kradzieże z włamaniem, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, oszustwa, a także za podpalenia śmietników na terenie gminy Krzeszowice. Za te przestępstwa odsiedział karę więzienia. Teraz grozi mu do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

info i foto: KWP w Krakowie

Powiat krakowski - najnowsze informacje