wtorek, 25 czerwca 2019 12:18

Krzeszowice stawiają na ekologię [ZDJĘCIA]

Autor (red)
Krzeszowice stawiają na ekologię [ZDJĘCIA]

W sobotę, 15 czerwca, na krzeszowickim Placu Targowym producenci i dystrybutorzy ekologicznych źródeł ciepła zaprezentowali swój asortyment. Mieszkańcy zainteresowani wymianą starego węglowego pieca na nowy ekologiczny odpowiednik, mogli zapoznać się z ofertą znanych marek urządzeń grzewczych oraz skorzystać z fachowych porad wystawców kotłów na paliwa stałe, biomasę oraz gaz.

Taki pokaz to dobra sposobność na uzyskania rzetelnych informacji. Bezpośrednio od fachowców możemy dowiedzieć się, jaką technologię wybrać, która będzie odpowiednia dla naszego domu i jakie koszty poniesiemy za jego ogrzewanie. Odpowiedzi na pytania znaleźli również ci, których interesowały alternatywne źródła energii, na przykład instalacje fotowoltaiczne lub kolektory słoneczne.

Były także demonstracje i wizualizacje. W mobilnym urządzeniu grzewczym POLoNEs można było zobaczyć, jak przebiega proces spalania w piecu ekologicznym, a jak w tak zwanych „kopciuchach” - wraz z pomiarem zanieczyszczeń.
Podczas wystawy byli obecni pracownicy Urzędu Miasta, a niestrudzone panie pomimo upału udzielały wyczerpujących odpowiedzi na temat składania wniosków o wymianę urządzeń grzewczych oraz dotacji z Urzędu Miasta. Wystawę jak co roku tradycyjnie już odwiedził burmistrz Krzeszowic, Wacław Gregorczyk. – Jako gmina chcemy i możemy pomóc mieszkańcom w doborze kotła oraz wymianie. Dlatego dobrze, żeby te dwie grupy – producenci oraz mieszkańcy – się spotkały i porozmawiały ponieważ wszystkim nam zależy na jakości powietrza – powiedział burmistrz Wacław Gregorczyk.

Swoje urządzenia demonstrowały firmy - producenci wysokojakościowych kotłów CO klasy 5 ekodesign

Galmet – kotły ekogroszek, pellet oraz zestawy solarne i pompy ciepła.

Pereko - kotły na ekogroszek i pellet

Cichewicz - kotły co na pellet i biomasę

Krzaczek - kotły co na pellet

Segristat - kotły co na pellet oraz biomasę

Sas - kotły na ekogroszek i pellet

Miejscowi instalatorzy i dystrybutorzy.

Firma Eko - technologia Wojciech Chochół reprezentował firmę Wolf , ogrzewanie gazowe, olejowe, pompy ciepła oraz urządzenia solarne

Firma Instalterm Artur Rzycki reprezentował firmę Viessman, ogrzewanie gazowe, pompy ciepła.

Firma Termogaz - wystąpiła na Targach z kotłami Auer, Die Detrich, Ciepłotech, ogrzewanie gazowe oraz pompy ciepła

Firma Bostar oraz firma Eko-heat zaprezentowały wysokojakościowe paliwo węglowe oraz ekogroszek.

Swoją ofertę na instalację fotowoltaiczną . przedstawiła także firma Sunday Polska

Przypominamy że na wymianę kotła w budynku mieszkalnym ze środków budżetu Gminy Krzeszowice wnioski należy składać do dnia 8 lipca 2019.

Termin zakończenia inwestycji – 29.11. 2019.

Powiat krakowski - najnowsze informacje