poniedziałek, 1 lipca 2024 13:07

AKTUALIZACJA: Krzysztof Klęczar kontrkandydatem dla Kmity. Zostanie marszałkiem?

Autor Marzena Gitler
AKTUALIZACJA: Krzysztof Klęczar kontrkandydatem dla Kmity. Zostanie marszałkiem?

Kandydaturę obecnego wojewody zgłosił w imieniu klubu PSL radny Stanisław Sorys. - To doświadczony samorządowiec i bardzo dobry człowiek - mówił szef klubu PSL. Podkreślił też wykształcenie i dorobek naukowy kandydata.  

Czy uda się przełamać samorządowy pat? Na sesji 1 lipca tuż przed godz. 15 padło w końcu nazwisko kontrkandydata dla Łukasza Kmity. To wojewoda małopolski Jan Krzysztof Klęczar. Stanisław Sorys na początku podziękował Janowi Tadeuszowi Dudzie za to, że nie uległ presji i zwołał obrady. Zwrócił się też do Kmity, mówiąc, ze jest niewybieralny przez własne środowisko. Na koniec zarekomendował kontrkandydata. - To doświadczony samorządowiec i bardzo dobry człowiek - mówił szef klubu PSL, zachęcając do głosowania na obecnego wojewodę Krzysztofa Klęczara. Podkreślił też wykształcenie i dorobek naukowy kandydata.  

Dyskusja trwa. O wynikach głosowania poinformujemy tuż po ogłoszeniu wyników.


Aktualizacja 16:00

Tuż przed godz. 16 podano wyniki wyborów. W głosowaniu wzięło udział 39 radnych. 32 głosy były ważne. 7 oddano nieważnych. Na Łukasza Kmitę zagłosowało 14 radnych. Krzysztof Klęczar zdobył poparcie 18 radnych. Oznacza to, że wyboru nie dokonano. Przewodniczący Jan Tadeusz Duda ogłosił, że o godz. 17 zwołana zostanie kolejna sesja, na której ponowione zostaną wybory marszałka.

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka