piątek, 18 grudnia 2020 15:35

Kuchnia w drewnie – ponadczasowy styl

Autor Artykuł sponsorowany
Kuchnia w drewnie – ponadczasowy styl

Drewno jest niezwykle wdzięczne. Może być wykorzystane do zaprojektowania podłogi, mebli i nadania wnętrzom charakteru przez dopasowanie dodatków. Sprawia, że urządzone miejsce zyskuje ciepły klimat. Jest uniwersalne, pasuje zarówno do nowoczesnych pomieszczeń, jak i klasycznego wystroju. Kolejną istotną cechą jest to, że doskonale komponuje się z innymi materiałami. Wykorzystanie tego surowca do projektu kuchni to sposób na stworzenie ponadczasowej aranżacji.

W nowoczesnej odsłonie

Elementy metalowe, proste fronty plus drewno to sposób na uzyskanie modernistycznego wnętrza, które zyskuje przytulniejszą formę. Minimalizm plus urok surowych materiałów to główne atrybuty, jakimi się odznacza kuchnia w drewnie. Wykorzystanie naturalnej formy jest istotne, nie ma miejsca dla tak popularnych jeszcze kilkanaście lat temu laminowanych płyt.

W ostatnim czasie na topie są białe meble wykończone drewnianymi blatami i taką samą przestrzenią między górną a dolną zabudową. Ten sposób zagospodarowania pomieszczeń jest szczególnie polecany przy małym metrażu. Jasne szafki sprawią, że wnętrze optycznie będzie wydawało się większe. Chłodne kolory dzięki naturalnemu surowcowi nabiorą cieplejszego charakteru, zniknie wrażenie nieprzyjemnej sterylności.

Skandynawska prostota

Sąsiedzi z północy słyną z zamiłowania do wykorzystania naturalnych materiałów. Wnętrza ich domów urządzone są bez zbytniego przepychu. Przedmioty, którymi się otaczają, mają być przede wszystkim funkcjonalne, ale też niepozbawione gustu. Jasne wnętrza, kamień, drewno, wiklina, len, szkło – harmonizują ze sobą. Są dopełnione stylowymi dodatkami w oszczędnej, minimalistycznej formie. Ściany z bielonej cegły stanowią jasne tło, łącząc się z meblami w podobnym odcieniu, by podkreślić cieplejszy styl surowego drewna wykorzystanego do zrobienia krzeseł, stołu i blatów. Drewniane fronty też są preferowane przez lubiących funkcjonalne rozwiązania i naturalne materiały Skandynawów. Inspiracje Skandynawią widać w modnych, polskich mieszkaniach.

Klasyka zawsze modna

Solidność, elegancja i użycie materiałów najwyższej klasy to sposób na stworzenie wystroju klasycznej kuchni. Tradycyjny wygląd musi współgrać z funkcjonalnością i trwałością. Liczy się harmonia i zachowanie odpowiednich proporcji. Materiał, z którego zrobione są meble, powinien odznaczać się wytrzymałością i naturalnym pięknem. Idealnie do tego nadaje się dąb. Wykorzystanie tego rodzaju drewna gwarantuje nieprzemijającą jakość i misterną estetykę wykonania.

Klasyka może też przyjąć inną odsłonę – być nawiązaniem do retro klimatu. Zaadoptowanie stylizowanych mebli z poprzednich dekad, by wprowadzić klimat vintage - https://www.meblator.pl/kuchnia-w-stylu-vintage  to ciekawy zabieg, który pozwoli nadać wnętrzom niebanalnego wyrazu. Wciąż liczy się jakość. Nie ma miejsca na byle jakie starocia. Wyraźny jest ząb czasu, który odznacza się na meblach w tym stylu, ale ma to znamiona szlachetności, a nie zużycia.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje