wtorek, 20 kwietnia 2021 10:59

Kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego? Zobacz, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę

Autor Artykuł sponsorowany
Kupujesz mieszkanie z rynku wtórnego? Zobacz, jakie aspekty warto wziąć pod uwagę

Stoisz przed wyborem zakupu mieszkania? Po obejrzeniu wielu nieruchomości masz mętlik w głowie? Usiądź na spokojnie i przeanalizuj, które z uwzględnianych mieszkań spełniają podstawowe kryteria, na podstawie których powinieneś dokonać wyboru. Krótkie ich omówienie znajdziesz w poniższym tekście.

Po pierwsze: lokalizacja

Lokalizacja to najważniejszy czynnik, który powinieneś wziąć pod uwagę, rozważając zakup mieszkania – niezależnie, czy z rynku wtórnego, czy pierwotnego. O ile wystrój czy nawet rozkład mieszkania można w pewnym zakresie zmienić, o tyle lokalizacji zmienić się nie da. W sytuacji, gdy masz codziennie do pokonania wiele kilometrów do pracy, a przy okazji musisz porozwozić dzieci do żłobka i przedszkola, doskonała komunikacja z centrum oraz bliskość mieszkania względem newralgicznych punktów aktywności będzie bardzo ważna i zaoszczędzi cenny czas. Jeżeli masz problem ze znalezieniem mieszkania, które spełnia Twoje oczekiwania, zapoznaj się z ofertami, jakie ma dla Ciebie biuro nieruchomości. Katowice czy mniejsze miasto - na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Po drugie: metraż

Większość osób uważa, że im większy metraż może nabyć, tym lepiej. Tak generalnie jest. Warto jednak mieć na uwadze fakt swoje własne możliwości finansowe. Należy pamiętać również, że potrzeby rodziny zmieniają się wraz z wiekiem jej domowników. Dzieci dorastają i wyprowadzają się z domu, a rodzicom często brakuje środków na zapewnienie im oddzielnych mieszkań. Nie warto więc brać kredytu „pod korek” – zawsze za kilka lat można zamienić nieruchomość na większą w razie potrzeby.

Po trzecie: rozkład pokoi i usytuowanie względem stron świata

Rozkład pokoi będzie ważny przede wszystkim wtedy, gdy masz w domu dzieci. Każde z nich powinno mieć swój własny kącik do snu i odrabiania lekcji. Poczucie prywatności przyda się też zapracowanym małżonkom. Rozkład mieszkania powinien zapewniać komfortowe korzystanie z kuchni czy łazienki oraz gwarantować domownikom dostęp do balkonu. Usytuowanie względem stron świata także ma znaczenie – orientacja południowa sprawia, że mieszkanie jest słoneczne i ciepłe. Orientacja na północ z kolei będzie wiązać się z mniejszym dostępem do słońca, a tym samym mniejszym nagrzewaniem się pomieszczeń.

Po czwarte: infrastruktura komunikacyjna i handlowa

Jeśli masz dzieci w wieku szkolnym czy nastolatków, musisz wziąć pod uwagę skomunikowanie Twojego przyszłego mieszkania z pozostałymi dzielnicami miasta. Uwzględnij dostęp do przystanków, miejskich stacji rowerowych, jak również do sklepów, aptek i przychodni. Po ciężkim dniu pracy zdecydowanie łatwiej będzie Ci zrobić zakupy nieopodal domu niż jechać przez pół miasta w celu zapełnienia lodówki.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje