poniedziałek, 16 września 2019 14:47

Kurtyny powietrzne - jak działają i gdzie się je najczęściej wykorzystuje?

Autor Artykuł sponsorowany
Kurtyny powietrzne - jak działają i gdzie się je najczęściej wykorzystuje?

Kurtyna powietrzna to bardzo nowoczesne rozwiązanie, pozwalające na ograniczenie strat ciepła. Urządzenia te wykorzystywane są we wszystkich tych miejscach, w których chłodne powietrze miesza się z ciepłym. Kurtyna tworzy swego rodzaju barierę, dzięki czemu w danym pomieszczeniu nie jest ani zbyt chłodno, ani zbyt ciepło. Przy okazji maksymalnie ogranicza się wszelkie utraty energii, a więc działa się ekonomicznie

Kurtyna powietrzna ma za zadanie oddzielić powietrze wewnętrzne od zewnętrznego, dzieje się to np. w miejscach, w których znajdują się automatyczne drzwi rozsuwane, a więc w bankach, w hotelach, na basenach, itd. Urządzenie musi być jednak prawidłowo zamontowane, dokładnie nad wejściem do danego pomieszczenia, aby bariera działała niezawodnie. Po obu jej stronach panować będą inne temperatury powietrza. Kurtyny dzieli się na ciepłe oraz zimne. Pierwsze minimalizują straty wypływu ciepłego powietrza z pomieszczenia, natomiast drugie powstrzymują napływ zbyt dużej ilości ciepłego powietrza z zewnątrz.

Działanie kurtyny powietrznej

Działanie kurtyny powietrznej nie jest zbyt skomplikowane. W kurtynach znajdują się tzw. kratki nawiewne oraz wywiewne. Dodatkowo jest tam wentylator oraz grzałka elektryczna lub też wymiennik wody. Całość tworzy stabilną konstrukcję, która cechuje się ogromną niezawodnością. Kurtyna powietrzna musi być zamontowana na całej szerokości drzwi. W tym przypadku warto zaopatrzyć się w produkty firmy Kaisai, podzielone na odmiany: Silver, Gold oraz Platinum New. Zapewniają pełną funkcjonalność, niezawodne działanie oraz powstanie odpowiedniej bariery pomiędzy powietrzem zimnym a ciepłym. Wentylator zamontowany w kurtynie powinien wsysać powietrze, które trafia do wnętrza z klatki wlotowej. Z racji tego powinno się go regularnie konserwować oraz oczyszczać, aby nie było problemów z jego działaniem.

W jakich miejscach korzysta się z kurtyn powietrznych?

Z kurtyn powietrznych można obecnie korzystać w wielu miejscach, w których chce się zapewnić odpowiednie warunki do pracy. To szczególnie ważne również w tych miejscach, w których w jednej chwili przebywa wiele osób, np. w urzędach. Kurtyny znajdują zastosowanie w:

  • budynkach użyteczności publicznej,
  • szpitalach,
  • centrach handlowych,
  • szkołach,
  • magazynach,
  • halach sportowych.

Takich miejsc jest oczywiście dużo więcej, lecz w pierwszej kolejności należy zapewnić sobie niezawodne działanie takiego urządzenia. Produkty firmy Kaisai cechują się stuprocentową wydajnością oraz wytrzymałością, dodając do tego wydłużoną żywotność. Kurtyny powietrzne dobiera się pod kątem kilku indywidualnych czynników, m.in. miejsca występowania. Podstawowym kryterium jest także ich moc grzewcza, nie powinna być ona zbyt duża, ani zbyt mała. Jeśli kurtyny powietrzne posiadają w sobie grzałkę elektryczną, ich moc powinna być wtedy zdecydowanie niższa, aby nie nastąpiły żadne przeciążenia. Jak widać kurtyny są niezwykle nowoczesnymi i bardzo przydatnymi urządzeniami. Pojawiają się w coraz to nowszych miejscach i idealnie spełniają swoje funkcje.

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje