środa, 9 października 2019 09:08

[AKTUALIZACJA] Kwaczała: Zabił i uciekł. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu

Autor Marzena Gitler
[AKTUALIZACJA] Kwaczała: Zabił i uciekł. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu

Policjanci ustalili i zatrzymali właściciela Toyoty Rav 4, biorącej udział w śmiertelnym potrąceniu rowerzysty w Kwaczale, do którego doszło 7 października. 39-letniemu kierowcy został postawiony zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Jak informowaliśmy wcześniej policjanci ustalili i zatrzymali właściciela Toyoty Rav 4, która brała udział w wypadku drogowym, ze skutkiem śmiertelnym  7 października, około godz. 21:00 na drodze wojewódzkiej 780, w miejscowości Kwaczała (powiat chrzanowski). Wtedy to doszło do śmiertelnego potrącenia 50-letniego rowerzysty.  Po potrąceniu kierujący pojazdem uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pokrzywdzonemu pomocy. Wezwani na  miejsce policjanci  przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomógł wytypować markę i rodzaj samochodu sprawcy. Według ustaleń pojazd miał uszkodzony przedni reflektor i zderzak. W toku intensywnych czynności śledczych  funkcjonariusze 9 października odnaleźli poszukiwaną toyotę w jednym z garaży na krakowskim Podgórzu (obecnie samochód znajduje się na parkingu strzeżonym, do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie). Tego samego dnia około 21:45 policjanci z Komendy Powiatowej w Chrzanowie wspólnie z policjantami służb kryminalnych z komisariatu III, V i VI w Krakowie zatrzymali na osiedlu Podwawelskim właściciela samochodu - 39-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego.

11 października został on  doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania  wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym (art. 177  § 1 kk)  i ucieczki z miejsca wypadku (art.178 § 1 kk),  a także uprawy  konopi  (art. 63 ust. 1 uopn). Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu  trzymiesięcznego tymczasowego  aresztu dla mężczyzny.

Inf. i foto: KPP w Chrzanowie

Chrzanów - najnowsze informacje