wtorek, 17 września 2019 13:59

Latoszyn: Dziecięcy Przegląd Piosenki Religijnej – Ad Sanitatem

Autor Marzena Gitler
Latoszyn: Dziecięcy Przegląd Piosenki Religijnej – Ad Sanitatem

W niedzielę 15 września w Latoszynie w ramach imprezy integracyjnej z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo 5 Gmin „Łączymy Pokolenia” odbył się Dziecięcy Przegląd Piosenki Religijnej.

Inicjatorem przeglądu był proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Latoszynie ks. Piotr Grzanka, który otworzył przegląd, jednocześnie podkreślając, że pomysł zorganizowania tego typu przeglądu zrodził się dzięki Scholi Serduszka działającej przy parafii i uświetniającej wiele uroczystości kościelnych. Schola śpiewa tak pięknie, że nie można jej zamykać tylko w kościele.

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenie na stałe wpisze się do kalendarza wydarzeń w Gminie Dębica i przyczyni się do popularyzacji piosenki religijnej oraz integracji środowiska katolickiego dzieci i młodzieży.

Na przeglądzie wystąpili soliści oraz zespoły reprezentujące Gminy z Powiatu Dębickiego. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Schola Serduszka działająca przy Parafii w Latoszynie, Małgorzata Dunajska - Gmina Brzostek, Katarzyna Drozd – Gmina Pilzno, Magdalena Pych – Gmina Czarna, Wiktoria Marek – Gmina Żyraków, Agnieszka Batko – Gmina Jodłowa i Zespół Iskierczanie – Dębica.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale, a także z rąk Prezesa Uzdrowiska Latoszyn Zdrój Sp. z o.o Pawła Wolickiego zarówno uczestnicy jak i opiekunowie otrzymali VOUCHER na bezpłatne wejście na basen zdrojowy w Latoszynie.

Medale dla wykonawców wykonało Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych "Radość" z Dębicy.

Podczas imprezy najmłodsi uczestnicy mogli korzystać z darmowych dmuchańców, waty cukrowej oraz popcornu. Organizatorzy zapewnili również animacje w wykonaniu szczudlarzy.

Organizatorami byli stowarzyszenie Wsi Latoszyn przy ścisłym współudziale Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Latoszynie, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica. Partnerami przeglądu byli również: Latoszyn-Zdrój Sp. z o.o. oraz Rycerze Kolumba – Rada lokalna w Dębicy.

inf. i foto: UG Dębica

Dębica - najnowsze informacje