poniedziałek, 7 grudnia 2020 14:33

Limanowa: Do szpitala trafi kolejny sprzęt z tarczy antykryzysowej

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa: Do szpitala trafi kolejny sprzęt z tarczy antykryzysowej

Do szpitali w całej Małopolsce trafi już wkrótce 69 milionów złotych na zakup nowego sprzętu medycznego oraz zakup środków ochrony osobistej, a także na modernizację przyszpitalnych tlenowni. Pośród 39 partnerów projektu znalazł się także Szpital Powiatowy w Limanowej.

W ramach tego projektu do limanowskiego szpitala w najbliższym czasie trafi taki sprzęt jak: analizator mikrobiologiczny, aparat do znieczulenia, myjnia do wózków, konsole zbiorcze monitorowania IT.

-Jestem zadowolony, że nasz Szpital znalazł się ponownie w grupie placówek medycznych które dostaną dofinansowanie na zakup nowego sprzętu medycznego. Dzięki temu mieszkańcy powiatu limanowskiego oraz pacjenci z innych części Małopolski będą mogli podczas leczenia w naszej placówce być diagnozowani przy użyciu najnowszego sprzętu. Dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego, dziękuje Panom Marszałkom i wszystkim którzy przyczynili się do tego aby nasza placówka mogła zakupić nowy sprzęt do leczenia i diagnostyki pacjentów. Cieszę się że nasz szpital dzięki zakupionemu sprzętowi może coraz lepiej służyć mieszkańcom naszego powiatu oraz województwa – mówi dyrektor limanowskiego szpitala dr Marcin Radzięta.

Na bierzmowaniu w Mszanie Dolnej doszło do złamania zasad reżimu sanitarnego?
W uroczystości bierzmowania w Mszanie Dolnej miało wziąć udział 170 osób. Limanowska policja sprawdza, czy w parafii św. Michała Archanioła nie doszło do złamania zasad reżimu sanitarnego. Sprawę miał zgłosić na policję mieszkaniec Krakowa. Autor filmu, na którym zarejestrowano fragment uroczystośc…

Szpital w tym roku, w ramach pakietu medycznego tarczy antykryzysowej otrzymał dofinansowanie między innymi do zakupu cyfrowego przyłóżkowego aparatu RTG, wielofunkcyjnego aparatu USG z trzema głowicami, kolumny endoskopowej z torem wizyjnym oraz bronchofiberoskopu wraz z wyposażeniem. Ich wartość to około 900 tys. zł.

Dodatkowo w ramach „tarczy antykryzysowej” limanowska placówka otrzymała również dwa ambulanse w pełni wyposażone w sprzęt medyczny i informatyczny. Wartość jednego pojazdu to ponad 600 tys. zł. Każdy ambulans zgodnie z wymogami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego zawiera m.in. nosze, krzesełko kardiologiczne, defibrylator, respirator. Dodatkowo karetki mają na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych.

W limanowskim szpitalu powstanie stanowisko badań molekularnych
Limanowski szpital otrzymał dofinansowanie w kwocie ponad 433 tys. złotych na zakup wyposażenia oraz urządzeń Stanowiska Badań Molekularnych. Sprzęt ten umożliwi szybką diagnostykę w kierunku zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Szpital Powiatowy imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej uzyskał środki fina…

Małopolska Tarcza Antykryzysowa została podzielona na trzy etapy. I etap buduje pakiet medyczny (190 mln zł), pakiet przedsiębiorczości (336,5 mln zł) i pakiet płynności finansowej (111 mln zł). II etap to pakiet społeczny (55,2 mln zł) i pakiet edukacyjny (35 mln zł). III etap to pakiet rozwoju (279 mln zł). W sumie na realizację działań w poszczególnych obszarach przeznaczono 1 mld zł. z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i Województwa małopolskiego.

inf./fot. Szpital Powiatowy w Limanowej

Limanowa - najnowsze informacje