piątek, 8 stycznia 2021 10:26

Lista osób zaszczepionych poza kolejnością trafiła do NFZ. To kilkadziesiąt nazwisk

Autor Aleksandra Tokarz
Lista osób zaszczepionych poza kolejnością trafiła do NFZ. To kilkadziesiąt nazwisk

W Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zaszczepionych poza kolejnością zostało kilkadziesiąt osób. Jak informują reporterzy RMF FM pełna lista trafiła już do Narodowego Funduszu Zdrowia.

W pierwszej kolejności, zgodnie z narodowym programem szczepień przeciwko Covid-19, zaszczepione powinni zostać osoby z grupy 0, czyli m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia i pracownicy DPS-ów. Tymczasem w Centrum Medycznym WUM szczepienia otrzymała grupa osób, które powinny je otrzymać dopiero w późniejszym terminie.

Z informacji dziennikarzy RMF FM wynika, że jest to nawet kilkadziesiąt nazwisk, a pełna lista zaszczepionych osób trafiła już do Narodowego Funduszu Zdrowia, który aktualnie prowadzi kontrolę na uczelni.

Krakowska firma ma dość zamknięcia branży. Otworzy działalność?
Krakowskie centrum rozrywki Zoltar Park rozważa wznowienie działalności, pomimo decyzji rządu o zamknięciu branży. Powołuje się na precedensowy wyrok Sądu w Opolu. O co chodzi?

Na liście znalazło się kilkadziesiąt nazwisk, w tym biznesmeni i przedsiębiorcy z Warszawy i jej okolic. Kto jeszcze zaszczepił się poza kolejnością? O szczepieniu poinformował m.in. były premier, a obecnie europoseł SLD Leszek Miller. Polityk podał, że zaszczepiona została także jego żona. Szczepionkę przyjęli także aktorzy: Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Michał Bajor i Radosław Pazura, Olgierd Łukaszewicz i Anna Cieślak, Emilia Krakowska i Grzegorz Warchoł, satyryk Krzysztof Materna i dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.

Okazuje się, że poza kolejnością zaszczepiło się nie 18 osób, a kilkadziesiąt.

fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Polska

Polska - najnowsze informacje