wtorek, 13 lipca 2021 15:11

Makłowicz honorowym obywatelem Krakowa? "Czas na to"

Autor Marzena Gitler
Makłowicz honorowym obywatelem Krakowa? "Czas na to"

Polski krytyk kulinarny, dziennikarz, podróżnik i publicysta Robert Makłowicz, może wkrótce zostać Honorowym Obywatelem Krakowa. Wniosek w tej sprawie złożył Dominik Jaśkowiec, przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

"Po Oldze Tokarczuk i Andrzeju Mleczko czas, aby Honorowym Obywatelem Miasto Kraków stał się Robert Makłowicz. Wczoraj złożyłem w tej sprawie stosowny wniosek. Głosowanie odbędzie się wprawdzie dopiero w roku przyszłym, ale już teraz warto tę godną kandydaturę zaprezentować mieszkańcom Krakowa" - napisał Przewodniczący Rady Miasta Krakowa w mediach społecznościowych i zapytał "Co Państwo sądzą o tym pomyśle?"

Po Olga Tokarczuk Andrzej Mleczko czas, aby Honorowym Obywatelem Miasto Kraków stał się Robert Makłowicz Wczoraj...

Opublikowany przez Dominika Jaśkowca Wtorek, 13 lipca 2021

Post zamieszczony kilka godzi temu już wywołał spore zainteresowanie. Polubiło go 150 osób, a 62 skomentowało. Wiele osób uważa, że to świetny pomysł i że Robert Makłowicz godnie reprezentuje miasto na całym świecie. Niektórzy jednak przypomnieli, że takiego tytułu nie otrzymał Jan Paweł II i to im się nie podoba.

Robert Makłowicz znany polski krytyk kulinarny, dziennikarz, pisarz, publicysta, podróżnik i youtuber urodził się w Krakowie. Jest absolwentem V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. W latach 1982–1989 studiował prawo, a następnie historię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

foto: Wikipedia

Kraków

Kraków - najnowsze informacje