piątek, 10 stycznia 2020 16:51

Mapa świata, mapa Brzeska, "Mapa" Sadurskiej

Autor Mirosław Haładyj
Mapa świata, mapa Brzeska, "Mapa" Sadurskiej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku serdecznie zapraszam na spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską, które odbędzie się w czwartek, 23 stycznia o godz. 17:00 w Sali wystawienniczo-odczytowej RCKB w Brzesku.

Barbara Sadurska (ur. 1974), znana w Brzesku jako Baśka Hauben, jest absolwentką brzeskiego LO im. M. Kopernika, następnie ukończyła polonistykę i prawo na UJ. Związana z Brzeskiem ze względu na przyjaciół i znajomych. W 2019 r. zadebiutowała książką pt. "Mapa" (wyd. Nisza, 2019).

"Mapa" to zbiór opowiadań, których tematem jest tajemnicze powstanie i zniknięcie mapy świata, narysowanej w XV w. przez Fra Mauro i Andreasa Bianco. Jej losy zarysowane na przestrzeni kilkuset lat nierozerwalnie związane są z istotą zła. Książka została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę, uznana przez magazyn "Polityka" za jedną z najważniejszych publikacji roku. Atmosfera nieoczywistych zakątków Brzeska pojawia się tu i ówdzie na kartach książki.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.

Spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską wokół książki “Mapa”
W czwartek, 23 stycznia o godz. 17:00 PiMBP w Brzesku zaprasza na spotkanie z Barbarą Sadurską. Barbara Sadurska (ur. 1974), znana w Brzesku jako Baśka Hauben. Absolwentka brzeskiego LO im. M. Kopernika, następnie skończyła polonistykę i prawo na UJ. Związana z Brzeskiem ze względu na przyjaciół i …

Inf.: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku

Fot.: Wydawnictwo Nisza

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje