piątek, 9 sierpnia 2019 13:41

Marimbazi Duo zagra w Suchej Beskidzkiej

Autor Marzena Gitler
Marimbazi Duo zagra w Suchej Beskidzkiej

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach zaprasza wyjatkowy koncert na Zamku w Suchej Beskidzkiej.

11 sierpnia o godz. 19.00 - przed publicznością wystąpi niezwykły duet dwóch marimbistów. Paweł Dyyak i Jakub Kołodziejski jako Marimbazzi Duo zaprezentują utwory m.in. Ivana Trevino, Emmanuela Sejourne i Anny Ignatowicz- Glińskiej.

Marimbazzi Duo to zespół składający się z dwóch młodych i utalentowanych perkusistów - Pawła Dyyaka oraz Jakuba Kołodziejczyka, których łączy pasja do muzyki. Ich współpraca rozpoczęła się w 2015 roku z inicjatywy prof. Leona Olejniczaka - ich pedagoga - który dostrzegł możliwość połączenia dwóch swoich podopiecznych w jeden zespół. Z czasem praca artystów zaczęła przynosić pożądane przez nich efekty w postaci zdobycia wielu nagród na rozmaitych konkursach. Dzięki tym osiągnięciom byli oni w stanie nagrać swoją debiutancka płytę. Technika gry artystów stoi na bardzo zaawansowanym poziomie, dzięki czemu posiadają oni szeroki wachlarz umiejętności artykulacyjnych, agogicznych jak i interpretacyjnych i dzięki temu jako zespół nie muszą ograniczać się do jednego gatunku muzycznego gdyż potra ą się oni odnaleźć zarówno w repertuarze klasycznym, jazzowym, współczesnym oraz awangardowym. Marimbazzi duo dzięki swojemu niepowtarzalnemu brzmieniu oprócz zaproszeń na wiele istotnych wydarzeń kulturalnych w Polsce oraz zdobycia wielu nagród na rozmaitych konkursach, miało zaszczyt otrzymać stypendium polskiego Ministra Kultury za całokształt swoich osiągnięć w latach 2016/2017 oraz stypendia na zakup instrumentów z programu Narodowego Centrum Kultury „Młoda Polska” w latach 2017 i 2019.

W programie: Emmanuel Sejourne – Losa, Jan Freicher – Głębia Gołębia, Ivan Trevino – Catching Shadows, David Friedman/Dave Samuels – Carousel, Johann Gottfried Walther – Concerto del Signor Meck, Anna Ignatowicz-Glińska – Passacaglia
Emmanuel Sejourne – Calienta, Emmanuel Sejourne – Departures i Tomasz Goliński – Purity II.

Rezerwacja biletów na: http://www.emanacje.pl/#!pl/najblizszekoncerty

inf. UMWM, ECMKP, fot. ECMKP

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje