sobota, 25 grudnia 2021 08:42

Marszałek spotkał się z pensjonariuszami hospicjum

Autor Tomasz Stępień
Marszałek spotkał się z pensjonariuszami hospicjum

Marszałek Witold Kozłowski odwiedził pensjonariuszy Sądeckiego Hospicjum, złożył pacjentom, pracownikom i dyrekcji świąteczne życzenia oraz wręczył okazjonalne prezenty. Z rąk władz Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Sądeckie Hospicjum" marszałek otrzymał nagrodę "Sądecki Anioł Hospicyjny".

- Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem spojrzenia na drugą osobę, szczególnie tę potrzebującą pomocy, chorą, cierpiącą. Cieszę się, że udało mi się jeszcze przed świętami odwiedzić pensjonariuszy z Sądeckiego Hospicjum, aby złożyć im życzenia, ale także - za co jestem wdzięczny i wzruszony - podczas dawania prezentu zobaczyć uśmiech - podkreślił marszałek.

Hospicjum istnieje od 2012 roku. Pod koniec października tego roku otwarto nowe skrzydło budynku. Ta ok. 4-milionowa inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

- Bardzo się cieszę, że osoby starsze, chore z Sądecczyzny, ale nie tylko mają dom i fachową opiekę. Jestem pod wrażeniem tego, jak Sądeckie Hospicjum rozwinęło się na przestrzeni lat. Pensjonariusze i pracownicy w nowym skrzydle mają chociażby tak oczekiwaną kaplice, w której znajdują się relikwie św. Jana Pawła II - Patrona Małopolski. Jak powiedział mi dziś dyrektor placówki - to miejsce, to hospicjum jest spełnieniem obietnicy jaką dali Sądeczanie Ojcu Świętemu podczas jego pielgrzymki do Ojczyzny - mówił marszałek Witold Kozłowski.

Obecnie w Sądeckim Hospicjum przebywa ok. 55 pensjonariuszy.

źródło: UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje