piątek, 23 września 2022 15:10

Martwi Cię inflacja, brak węgla lub Omikron? Ten ksiądz ma pomysł na Twoje problemy. Wykorzystają go tysiące osób

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Martwi Cię inflacja, brak węgla lub Omikron? Ten ksiądz ma pomysł na Twoje problemy. Wykorzystają go tysiące osób

W październiku internetowa społeczność założona przez ks. Teodora Sawielewicza (Teobańkologia) zaprasza do nowej inicjatywy modlitewnej. W akcji Wieczernik - przy stole z Maryją weźmie udział nawet kilkadziesiąt tysięcy osób.

Szalejąca inflacja, problemy związane z brakiem węgla, kłopoty z gazem, trwająca wojna, obostrzenia, choroby, lęk o przyszłość bliskich - to wszystko napełnia serca wielu osób niepokojem. W celu znalezienia ukojenia, ks. Teodor Sawielewicz wraz z Teobańkologią (internetową społecznością, która każdego dnia podczas wieczornego różańca zrzesza kilkadziesiąt tysięcy osób) zachęca wszystkich zatroskanych do dołączenia do całkowicie nowej akcji modlitewnej "Wieczernik - przy stole z Maryją”.

– Zmagamy się z różnymi problemami. Maryja, która objawiła się w Gietrzwałdzie, powiedziała, że różaniec może być pomocny w każdej trudnej sytuacji. Chcemy zachęcić Cię, by w październiku sięgnąć po tę piękną, prostą, ale niebywale skuteczną modlitwę

– przekonuje Teobańkologia i dodaje:

– Zapraszamy Cię na wyjątkowy miesiąc z jesienną herbatą, różańcem i październikową inicjatywą Teobańkologii "Wieczernik – przy stole z Maryją”.

Po takich akcjach jak “Kana Galilejska”, “Niniwa - Wielka Pokuta Rodzin”, “Nazaret moim domem”, “Jerycho - walka duchowa” czy “Wyprawa po owce”, w których za każdym razem wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób, Teobańkologia zaprasza do Wieczernika.

–  To tam, zasiadając przy stole z Maryją, będziemy prosić o pomoc w rozwiązaniu naszych problemów

–  wyjaśnia Teobańkologia.

Dlaczego Wieczernik? To właśnie tam Maryja czuwała z uczniami przed Zesłaniem Ducha Świętego. Opiekowała się nimi, kiedy byli bezradni, zalęknieni i zrozpaczeni.

–  Jeżeli choć jedno z tych określeń pasuje do Ciebie – usiądź z Nią przy stole i poczuj, że nie jesteś sam! Niech wstąpi w Ciebie nowa nadzieja. Wiara w to, że to nie koniec, a nowy początek, który chce Ci dać Pełna Łask!

–  zachęca Teobańkologia.

Jak dołączyć do Wieczernika na Teobańkologii?

1. Modlić się na różańcu (w domu, w swojej parafii lub o 20:30 razem ze społecznością Teobańkologia).

2. Zachęcić do jego odmawiania co najmniej jedną osobę.

3. Za każdym razem, pijąc kawę czy herbatę, uświadomić sobie obecność Maryi.

Aby być na bieżąco, Teobańkologia zachęca do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.

–  Stań w obecności Maryi, zaproś ją do swojej codzienności i proś o pomoc. Ona nie opuściła Wieczernika po Zmartwychwstaniu. Była tam razem z zalęknionymi apostołami. Jeśli poprosisz ją o wsparcie, będzie też razem z Tobą w Twojej codzienności

–  przekonują organizatorzy wydarzenia.

Inf. i foto: Teobańkologia

Polska

Polska - najnowsze informacje