czwartek, 13 stycznia 2022 10:57

Materace z topem - wady i zalety

Autor Artykuł sponsorowany
Materace z topem - wady i zalety

Gdy myślimy o nocnym wypoczynku, który zapewni nam zdrowie i energię na cały dzień, musimy wziąć pod uwagę materace kieszeniowe. Może nie są najtańsze, ale z pewnością odpłacą nam się dobrym samopoczuciem i spokojnym snem. Dlaczego?

Coraz więcej mówi się o znaczeniu snu. To właśnie w nocy regeneruje się nie tylko nasze ciało, ale również mózg. Szczególne znaczenie ma wygodny, głęboki sen, który powinien trwać co najmniej 7 godzin dziennie, z czego część powinna być fazą snu głębokiego (tzw. REM). Jeśli budzimy się niewyspani, obolali, to znak, że trzeba coś zmienić. Jedną z podstawowych rzeczy, które mogą nam pomóc wyspać się dobrze, jest wygodny materac w naszej sypialni.

Często troszczymy się o wystrój wnętrz. Z okazji świąt wydajemy krocie na udekorowanie mieszkania, tymczasem oszczędzamy na tym, co jest absolutną koniecznością, aby zdrowo funkcjonować. Taką podstawą jest wygodne łóżko, a w nim zdrowy materac, którego minimalna szerokość dla jednej osoby to 140x200 cm. Materace 140x200 cm można teraz kupić wygodnie w każdym mieście i w sklepach internetowych. Jaki jednak wybrać?

Jeśli chcemy się wyspać i obudzić w pełni zrelaksowani, godne polecenia są materace kieszeniowe. To materace idealne zwłaszcza dla par, szczególnie gdy mamy różne przyzwyczajenia co do pozycji w której śpimy, niespokojny sen, czy różnimy się wagą i rozmiarem z naszym partnerem. Materace kieszeniowe uginają się tylko w miejscu, w którym styka się z nimi nasze ciało. Nie przenoszą drgań na całą powierzchnię, bo sprężyny są odizolowane i umieszczone w osobnych kieszonkach. To sprytny sposób na spokojny sen dla par, bo gdy jedna z osób wstaje w nocy, druga nawet tego nie poczuje. Są więc idealne, gdy na przykład wychowujemy małe dzieci.

Materace kieszeniowe w Tarnowie oferuje znana marka Hilding. Decydując się na tego producenta, mamy do wyboru wiele wysokości i szerokości materaca. Możemy też połączyć zalety materaca kieszeniowego, z materacem z elastycznej czy termoelastycznej pianki.

Materac kieszeniowy można dopasować idealnie dla siebie. Warto w tym celu odwiedzić jeden z markowych salonów i po prostu je wypróbować. Warto dodać, że niektóre modele są na tyle sprytne, że mają różne strefy twardości. Jedne miejsca są bardziej miękkie i uginają się bardziej. Inne lepiej podtrzymują układ szkieletowy, co pozwala na zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa i zapewnia naszym mięśniom odpoczynek. Można znaleźć model z trzema, pięcioma, a nawet siedmioma strefami twardości, taki, który będzie najlepiej dopasowany do naszych oczekiwań.

Możemy też wybierać spośród różnych warstw pokrywających kieszenie. Ta tzw. warstwa komfortu może być wykonana z poliuretanu, może być z wysokoelastycznej pianki, a jeśli jest taka potrzeba – możemy wybrać bezpieczną dla alergików warstwę lateksową. To zaledwie kilka z wielu propozycji, jakie możemy znaleźć, gdy zdecydujemy się na zakup materaca kieszeniowego do swojego łóżka.

Czy materace kieszeniowe mają jakieś wady? Trudno je znaleźć, bo są to produkty o najwyżej klasie wśród produktów tego typu. Pewną przeszkodą może być nie najtańsza cena, ale warto zainwestować w materac, który pozwoli nam zaoszczędzić choćby na kosztach ewentualnej rehabilitacji, jeśli nasz kręgosłup na niewygodnym, starym materacu w końcu upomni się o swoje prawa. Warto odłożyć na ten cel i kupić model najwyższej jakości, który zadba tak naprawdę o nasze zdrowie, dobre samopoczucie i spokojny sen. To może być nasze najlepsze noworoczne postanowienie!

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje