poniedziałek, 9 grudnia 2019 13:49

Materiały syntetyczne lub naturalne – o co właściwie chodzi?

Autor Bernard Szwabowski
Materiały syntetyczne lub naturalne – o co właściwie chodzi?

W praktycznie każdej dziedzinach produkcji trwa dzisiaj bardzo dynamiczny postęp technologiczny, zauważalny również w doborze samych materiałów. Również oferowany dzisiaj na rynku w korzystnej cenie materac 110x200 cm może być bardzo funkcjonalny i wyjątkowo trwały dzięki dostępności zaawansowanych materiałów. W efekcie coraz częściej w ofercie znanych producentów materaców sypialnianych jak chociażby obecne na rynku od lat Godre, pojawiają się obok dobrze znanych i obecnych od lat materiałów naturalnych jak kokos nazwy materiałów syntetycznych, jak pianka termoelastyczna chociażby.

Zarówno w sieciowych sklepach, jak i przy tworzeniu materaca 110x200 cm według własnego, spersonalizowanego zlecenia – klient może liczyć na materac składający się wyłącznie z materiałów syntetycznych, czyli sztucznych, bądź z mieszanki surowców naturalnych i sztucznych. Klienci niezdecydowani bądź nieuświadomieni, mogą z poniższej lektury dowiedzieć się, czy warto zainwestować w modele materaców w 100% syntetyczne, czy jednak wzbogacać je zawsze dodatkami naturalnych surowców.

Istotne różnice w przewodnictwie, masie i chłonności

Pomiędzy materiałami syntetycznymi i naturalnymi może występować bardzo duża różnica w parametrach fizykochemicznych czy mechanicznych, a to właśnie te parametry odpowiadają w największym stopniu za funkcjonalność danego materaca 110x200 cm oraz jego ewentualną trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych. Te trzy cechy sprawiają, że materac dłużej zachowuje swój wygląd oraz sprężystość czy twardość i to bez względu na warunki zewnętrzne, czy częstotliwość użytkowania samego materaca. Materiały syntetyczne inaczej przewodzą ciepło, czego dowodem idealnym jest pianka termoelastyczna – mogą być więc wykorzystane chociażby do wspierania krążenia użytkownika. Przewodnictwo oznacza lepsze dostosowanie się materaca 110x200 cm do warunków zewnętrznych, ale również wentylowanie, czyli przewodzenie powietrza, które przekłada się na wrażenie czystości, świeżości oraz wzmaga hipoalergiczny charakter danego modelu.

Kolejną korzyścią, która wyróżnia niemalże wszystkie syntetyki stosowane przez współczesnych producentów materaców jak Godre.pl chociażby – jest ich niższa masa własna. Zastępując dowolny naturalny wypełniacz czy izolator jego syntetycznym odpowiednikiem, oszczędzić można przeważnie na miejscu oraz masie całkowitej rozwiązania, więc materace w 100% syntetyczne zawsze stanowiły będą dobry pomysł i świetny wybór.

undefined

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje