sobota, 2 listopada 2019 13:26

Mieszkanie Plus w Nowym Sączu - prezydent przekaże działkę pod budowę bloków

Autor Marzena Gitler
Mieszkanie Plus w Nowym Sączu - prezydent przekaże działkę pod budowę bloków

Prezydent Ludomir Handzel podjął decyzję o przekazaniu działki przy ulicy 29 Listopada, o powierzchni 1 hektara i 68 arów pod budowę nowych bloków mieszkalnych w ramach programu „Mieszkanie Plus”.

Zgodnie z zapowiedzią wiceministra do spraw rozwoju Artura Sobonia, w Nowym Sączu może powstać nawet 120 mieszkań z programu ‘’Mieszkanie Plus”. Podczas briefingu prasowego, wiceprezydent Artur Bochenek przekonywał, że Urząd Miasta Nowego Sącza jest otwarty na współpracę z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

- W planie zagospodarowania przestrzennego ta działka jest przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe – powiedział wiceprezydent Artur Bochenek. – Myślę, że w najbliższym czasie protokołem zdawczo-odbiorczym ta działka zostanie wydzielona i przekazana na rzecz Krajowego Zasobu Nieruchomości. Mam nadzieję, że faktycznie od 2020 roku ‘’Mieszkania Plus” w Nowym Sączu powstaną. Urząd Miasta Nowego Sącza służy pomocą Ministerstwu Inwestycji i Rozwoju i zrobimy wszystko, żeby te inwestycje zostały jak najszybciej zrealizowane.

Inf. UM NS

Nowy Sącz - najnowsze informacje