poniedziałek, 9 września 2019 08:54

Milion złotych na naprawę drogi w Suchym Gruncie

Autor Marzena Gitler
Milion złotych na naprawę drogi w Suchym Gruncie

W piątek, 6 września w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał staroście dąbrowskiemu Lesławowi Wieczorkowi promesę na remont drogi powiatowej Szczucin – Suchy Grunt – Radwan w miejscowości Suchy Grunt.

Dofinansowanie w wysokości 1 025 610 zł przyznał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

- Promesa, którą dziś wręczam, dotyczy zadania bardzo wyczekiwanego przez mieszkańców. Dotrzymujemy słowa, które daliśmy po majowych intensywnych opadach. Miejscowość Suchy Grunt w gminie Szczucin mocno odczuła ich skutki. Wszystkim nam zależy na tym, aby inwestycja jak najszybciej została zrealizowana. Jak wielokrotnie powtarzałem, promesy w ramach tzw. powodziówek są swego rodzaju kołem ratunkowym, które rząd przekazuje samorządom w takich trudnych chwilach. Zawsze kiedy tylko możemy, staramy się im pomagać. Remonty dróg lokalnych to nasz wspólny cel – mówił wojewoda.

W spotkaniu uczestniczył również Poseł Na Sejm RP Wiesław Krajewski, który wspierał starania władz powiatowych w tym zakresie. Remont drogi w tej miejscowości to bardzo potrzebna i oczekiwana inwestycja, która będzie zakończona jeszcze w tym roku. Już w najbliższym czasie ruszy procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy robót - informuje dąbrowskie starostwo.

inf. i foto: UW w Krakowie, Powiat Dąbrowski

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje