niedziela, 18 kwietnia 2021 17:10

Mimo sądowego zakazu i ponad 3 promili siadł za kierownicą

Autor Mirosław Haładyj
Mimo sądowego zakazu i ponad 3 promili siadł za kierownicą

Wadowiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 35-letniego nietrzeźwego kierującego. W trakcie czynności wyszło na jaw, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawiania wolności.

W środę (14 kwietnia) na ul. Chopina w Wadowicach policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Od 35-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Po sprawdzeniu 35-latka w systemach policyjnych, okazało się, że posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który powinien obowiązywać do 2025 roku.

Kierujący za popełnione przestępstwa tj. za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz pomimo sądowego zakazu odpowie wkrótce przed sądem.  Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

– Apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego

– apelują policjanci.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje