poniedziałek, 15 kwietnia 2019 07:49

Mistrzowie Małopolski z Tarnowa

Autor Marzena Gitler

Ostatnie w sezonie ligowe mecze rozegrały drużyny młodzików i chłopców MKS Pałac Młodzieży MPEC Tarnów. „Siódemka” młodzików oraz pierwszy zespół chłopców wywalczyły tytuły mistrzów Małopolski, w obu przypadkach kończąc rozgrywki z kompletem zwycięstw.

Prowadzona przez trenera Macieja Gubernata drużyna młodzików w ostatniej kolejce zagrała w swojej hali z SKS Kusy Kraków. Początek meczu należał do zespołu z Krakowa, który w 7 min prowadził 5-2. Siedem minut później, po trafieniu Jakuba Kociuby na tablicy pojawił się rezultat 7-8, ale w 17 min było 11-7 dla Kusego. Na sześć minut przed przerwą krakowianie prowadzili jeszcze 12-8, w 23 min Korneliusz Małek wyprowadził tarnowski zespół na prowadzenie 13-12. Jednobramkową przewagę utrzymali gospodarze do końca pierwszej połowy.

Pierwsze minuty po zmianie stron przyniosły grę bramka za bramkę, stąd w 33 min notowano wynik 18-17 dla Pałacu. Potem na listę strzelców wpisał się Kamil Gromadzki, po dwie bramki zdobyli Korneliusz Małek oraz Kacper Bień i w 39 min MKS PM MPEC prowadził już 23-17. Cztery minuty później po kolejnej akcji Korneliusza Małka było 26-19, fragment meczu między 45 a 48 minutą podopieczni trenera Macieja Gubernata przegrali jednak 0-5 i ich przewaga zmalała do dwóch zaledwie bramek (27-25). W rewanżu trafili jednak Konrad Wątroba oraz Korneliusz Małek i mecz zakończył się wynikiem 29-26 (14-13) dla „siódemki” z Tarnowa.

MKS PM MPEC: Michał Zarzycki – Jakub Kociuba 7, Korneliusz Małek 7, Klaudiusz Kasprzyk 5, Konrad Wątroba 5, Kacper Bień 2, Kamil Gromadzki 1, Maciej Gwóźdź 1, Sebastian Kula 1, Maciej Woliński.

Ekipy chłopców MKS PM MPEC Tarnów na zakończenie sezonu rywalizowały w odbywającym się w Tarnowie turnieju, w którym ich rywalami były zespoły LUKS Skrzyszów oraz UKS TSR Orawa. Wszystkie cztery mecze zakończyły się pewnymi wygranymi gospodarzy. Trenowana przez Tomasza Ciapałę pierwsza „siódemka” Pałacu rozgromiła 27-3 (13-1) LUKS Skrzyszów oraz zwyciężyła 24-5 (13-1) UKS TSR Orawa. Prowadzony przez trenera Pawła Peckę drugi zespół Pałacu wygrał natomiast 18-10 (10-4) z UKS TSR Orawa oraz pokonał 18-3 (10-2) LUKS Skrzyszów, kończąc sezon z dorobkiem szesnastu zwycięstw i sześciu porażek.

MKS PM MPEC I: Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Igor Bielko 12, Paweł Chłopek 11, Jakub Solarz 7, Mateusz Śmieszek 6, Damian Grudniewicz 4, Maciej Pal 4, Sebastian Nowak 2, Maciej Wojdan 2, Mateusz Cytawa 1, Wiktor Pudło 1, Jan Wiśniewski 1, Aleks Bouchahdane 0, Igor Kawa 0, Jakub Maślanka 0.

MKS PM MPEC II: Michał Stec, Jakub Strzała – Jakub Firlej 11, Mikołaj Denisiuk 9, Filip Klucznik 5, Krystian Bielecki 4, Kacper Golec 2, Tomasz Ziaja 2, Paweł Białas 1, Kacper Jeż 1, Konrad Klucznik 1, Bartosz Baut 0, Kacper Marszołek 0.

Inf. i foto: (sm)/UM w Tranowie

Na zdjęciu: Mistrzowie Małopolski w kategorii chłopców, drużyna MKS Pałac Młodzieży MPEC I Tarnów.