wtorek, 26 stycznia 2021 15:57

Myjnia modułowa — otwórz własny biznes

Autor Artykuł sponsorowany
Myjnia modułowa — otwórz własny biznes

Dziś porozmawiamy o tym, dlaczego myjnia samochodowa modułowa to świetny pomysł na biznes i jak ją otworzyć. Według danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców w 2017 roku zarejestrowano w Polsce 22 mln samochodów. Biorąc pod uwagę fakt, że ludność Polski wynosi około 38 mln osób, większość ludzi posiada własny transport. Samochody wymagają ciągłych inwestycji, więc naprawy, serwis i myjnie samochodowe to bardzo opłacalne działania.

Modulex to producent myjni samochodowych, który oferuje budynki modułowe średnio o 20% niższych cenach niż podobne firmy. W ofercie Modulex znajdują się myjnie o dowolnej liczbie stanowisk (od jednego do trzech i więcej). Dodatkowo można zamówić myjnię modułową pod klucz — w pełni wyposażoną i gotową do działania.

Myjnia samochodowa: koszt budowy

Cena budowy budynków modułowych zaczyna się od 350 euro za metr kwadratowy. Innymi słowy, jeśli chcesz zbudować trzystanowiskową (104 metry kwadratowe) myjnię samochodową, koszt budowy to około 40 tysięcy euro. Średnio można zarobić 3-4 tysięcy euro miesięcznie, czyli myjnia zwróci się za około rok.

Całkowity koszt myjni samochodowej może się znacznie różnić w zależności od rodzaju.

Dodatkowo możesz zamówić cały potrzebny sprzęt u producenta myjni samochodowych Modulex lub kupić go osobno. Pamiętaj, że opłacalność takiego startupu będzie w dużej mierze zależała od lokalizacji, dostępności własnego terenu pod budowę lub opłaty za wynajem, typu myjni itp.

Typy modułowych myjni samochodowych

  • Ręczna. Tutaj auta są myte przez pracownika. Moduły są wyposażone w sprzęt wysokociśnieniowy i są najbardziej powszechne (blisko 70% całego rynku);
  • Ręczna bezdotykowa. Wyposażona w specjalny pistolet wytwarzający pianę pod wysokim ciśnieniem. W następnym etapie pianka jest zmywana, a pojazd jest suszony suszarką;
  • Myjnia ramowa automatyczna. Technologiczna konstrukcja porusza się wzdłuż auta i myje go. Do obsługi sprzętu potrzebny jest jeden pracownik;
  • Samoobsługowa myjnia parowa. Samochód myje się suchą parą pod wysokim ciśnieniem;
  • Automatyczna myjnia tunelowa. Platforma z samochodem porusza się po specjalnym tunelu ze szczotkami i innymi urządzeniami myjącymi.

Oferta Modulex

Modulex jako producent myjni samochodowych to jeden z najlepszych przedstawicieli rynku. Dzięki własnej fabryce na Ukrainie ceny towarów firmy są stosunkowo niskie, a jakość odpowiada europejskim standardom.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka