piątek, 1 kwietnia 2022 12:46

Myślenice. Rusza rozbudowa ZSO. Podpisano umowę na nowe skrzydło

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Rusza rozbudowa ZSO. Podpisano umowę na nowe skrzydło

28 marca w Myślenicach podpisano umowę na rozbudowę miejscowego LO. Inwestycja za blisko 5 mln zł powinna się zakończyć w połowie grudnia.

28 marca w Starostwie Powiatowym w Myślenicach podpisano umowę na „Rozbudowę i dobudowę budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach”.  W uroczystym akcie wzięli udział Józef Tomal – starosta myślenicki, wicestarosta Rafał Kudas oraz Mariusz Wojtas - Pełnomocnik Prezesa Zarządu spółki Impuls Contractor sp. z o. o. w Limanowej, Jacek Ślósarz – Dyrektor ZSO im. T. Kościuszki w Myślenicach, Sylwia Faracik – przedstawiciel rodziców uczniów ZSO oraz Piotr Klęp – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Podpisanie umowy na rozbudowę ZSO w Myślenicach - fot. Powiat Myślenicki

W ramach inwestycji powstanie nowe skrzydło wschodnie budynku. Znajdzie się w nim dodatkowa klatka schodowa z windą, 8 sal lekcyjnych oraz toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia całkowita wyniesie 803,74 m2, powierzchnia użytkowa 601,03 m2, natomiast kubatura 2614,87 m3. Budynek będzie wyposażony w instalację wodno-kanalizacyjną, CO, klimatyzację w serwerowni oraz instalację fotowoltaiczną.

W nowym skrzydle budynku liceum znajdą się między innymi pracownie chemii, informatyczne, terminalowo – językowe i pracownia EDB (edukacja dla bezpieczeństwa. Koszt inwestycji to inwestycji blisko 5 mln zł, ale 85 proc. Powiat pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład, z Programu Inwestycji Strategicznych. Pozostałe środki to wkład własny Powiatu Myślenickiego.

Jak podkreślił Jacek Ślósarz Dyrektor ZSO w Myślenicach inwestycja pozwoli na przeniesienie do zmodernizowanej placówki zajęć, które obecnie odbywają się w budynku Zespołu Szkół po drugiej stronie bardzo ruchliwej ulicy.

Inwestycja za blisko 5 mln. zł powinna się zakończyć w połowie grudnia.

fot. Powiat Myślenicki

Myślenice - najnowsze informacje