piątek, 4 marca 2022 14:02

Myślenice solidarne z Ukrainą. Rusza charytatywny wernisaż „Artyści. Ukraińcy. Przyjaciele”!

Autor Joanna Obajtek
Myślenice solidarne z Ukrainą. Rusza charytatywny wernisaż „Artyści. Ukraińcy. Przyjaciele”!

Od tygodnia w wielu polskich miastach trwają zbiórki na rzecz osób z Ukrainy. Polacy przekazują pieniądze, ubrania i żywność. Do pomocy dołączają też Myślenice, które w geście solidarności z Ukrainą zapraszają na charytatywny wernisaż.

W niedzielę, 6 marca w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu będziemy świadkami charytatywnego wernisażu pt. „Artyści. Ukraińcy. Przyjaciele”. Zebrane podczas niego dary zostaną przekazane potrzebującym.

„Artyści. Ukraińcy. Przyjaciele” to wystawa obrazów ukraińskich artystów zgromadzonych przez  Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu podczas ostatnich dziesięciu lat plenerów malarskich Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych. Na wystawie zobaczymy prace m.in. Romana Opalińskiego, Tarasa Opalińskiego, Bogdana Rozhaka, Olgi Borysenko, Galina Zholynska i Mieczysława Malawskiego. Pochodzą one z lat 2011-2017.

–To zbiór prac z różnych lat. Różne techniki i zróżnicowane formy wyrazu. Organizując tę wystawę chcemy pokazać nasze wsparcie dla ukraińskich przyjaciół, artystów, którzy tworzyli w Myślenicach, ale także dla całego środowiska twórczego w Ukrainie – wyjaśnia dr Natalia Nowacka, pomysłodawczyni wystawy.

Wystawę możemy zobaczyć już od środy, 2 marca. W jej trakcie będzie można przekazywać dary na rzecz poszkodowanych w wyniku działań wojennych na Ukrainie.

–Potrzebne jest wsparcie w postaci: środków opatrunkowych, doraźnych lekarstw (np. na przeziębienie) dla dzieci i dorosłych, środki higieny osobistej (żele, szampony, mydła, pampersy, chusteczki nawilżone i zwykle), artykuły higieniczne i kosmetyczne pasty do zębów, podpaski, kremy dla dzieci). Ważne są też: artykuły ogrzewające (koce, kołdry, śpiwory, kubki termiczne, ogrzewacze do rąk (!), ciepłe skarpety, rękawiczki, karimaty - informują organizatorzy.

Dary można zostawiać w Centrum Usług Społecznych w Myślenicach, Centrum Aktywności Lokalnej lub w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Wernisaż rozpocznie się już w niedzielę, 6 marca o 16:00 w holu wystawienniczym MOKiS Myślenice przy ul. Piłsudskiego 20. Towarzyszyć mu będzie prezentacja artystycznych pieśni Ukraińskich. Na wystawę zapraszają Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Towarzystwo Przyjaciół Francji „Ziemia Myślenicka”.

wernisaż
Plakat promujący wernisaż/ fot. organizatora

Fot. unsplash

Myślenice - najnowsze informacje