niedziela, 2 czerwca 2024 10:36

Na tę decyzję czekało wielu krakowian. Prezydent ogłosił ją w Dzień Dziecka

Autor Marzena Gitler
Na tę decyzję czekało wielu krakowian. Prezydent ogłosił ją w Dzień Dziecka

Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski ogłosił, że uczniowie krakowskich szkół podstawowych będą jeździć komunikacją miejską za darmo również w wakacje. Do tej pory w lipcu i sierpniu musieli kupować bilety.

Prezydent Krakowa zdecydował o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla uczniów przez cały rok. Aleksander Miszalski poinformował o tym w Dzień Dziecka, w mediach społecznościowych. "Dzień Dziecka nie musi trwać tylko jeden dzień. Wszystkim młodym krakowiankom i krakowianom składam najlepsze życzenia z okazji Waszego święta. Mnóstwa uśmiechu, beztroski i wyłącznie pogodnych dni! A dziś dla wszystkich uczniów w Krakowie i ich rodziców mam mały prezent. Złożę projekt uchwały wprowadzający bezpłatną komunikację miejską dla uczniów krakowskich szkół w czasie wakacji" - poinformował.

Dzień Dziecka nie musi trwać tylko jeden dzień. Wszystkim młodym krakowiankom i krakowianom składam najlepsze życzenia z...

Opublikowany przez Aleksandra Miszalskiego Piątek, 31 maja 2024

Przypomnijmy, do tej pory w wakacje, od 1 lipca do 31 sierpnia uczniowie krakowskich szkół podczas przejazdów komunikacją miejską musieli mieć ważny bilet ulgowy oraz legitymację szkolną, poświadczającą uprawnienie do posiadania ulgi. Ponieważ w pozostałe miesiące jeździli za darmo, powodowało to pewne komplikacje, bo zdarzało się, że dzieci czy ich opiekunowie, po prostu zapominali, że trzeba kupić bilet. Bezpłatne przejazdy liniami dziennymi i nocnymi komunikacji miejskiej były możliwe tylko w roku szkolnym, od 1 września do 30 czerwca.

Projekt uchwały, która wprowadza bezpłatną komunikację dla uczniów podstawówek przez cały rok w czerwcu trafi pod obrady Rady Miasta Krakowa, tak, by przepisy zaczęły obowiązywać od 1 lipca.

Dzięki zmianom uczniowie szkół podstawowych będą mogli bezpłatnie jeździć transportem zbiorowym. Warunkiem skorzystania z ulgi nadal będzie posiadanie przy sobie ważnej legitymacji jednej z krakowskich szkół podstawowych.

fot. arch. MPK Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka