wtorek, 7 stycznia 2020 09:56

Przełomowa decyzja nowego dyrektora. Na Wawelu w końcu można robić zdjęcia

Autor Głos 24
Przełomowa decyzja nowego dyrektora. Na Wawelu w końcu można robić zdjęcia

Od piątku turyści mogą robić zdjęcia wnętrz Zamku Królewskiego na Wawelu. To jedna z pierwszych i przełomowych decyzji nowego dyrektora instytucji, Andrzeja Betleja

Zgodnie z zarządzeniem dyrekcji zwiedzający i fotoreporteży będą mogli robić zdjęcia i nagrywać filmy wewnątrz zamku, jednak bez użycia lamp błyskowych, statywów i popularnych wśród turystów selfie-sticków. Dyrektor podkreśla, że chce, aby Wawel był miejscem przyjaznym i otwartym oraz odwiedzanym jeszcze częściej niż dotychczas.

Przypomnijmy, że Andrzej Betlej oficjalnie objął stanowisko dyrektora 3 stycznia. Jego poprzednik, prof. Jan Ostrowski, przeszedł na emeryturę po 30 latach pracy. Nadal jest prezesem Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie.

Pierwszą tegoroczną wystawą czasową w Zamku Królewskim na Wawelu będzie ekspozycja "Skarby epoki Piastów", przygotowana z okazji 700-lecia koronacji Władysława Łokietka, której pomysłodawcą był poprzedni dyrektor. Będzie można na niej zobaczyć klejnoty i przedmioty rzemiosła artystycznego z XIV wieku i wieków wcześniejszych z kolekcji Wawelu i innych polskich muzeów. Wystawę będzie można odwiedzać od 20 stycznia.

Info: Zamek Królewski na Wawelu

Kraków

Kraków - najnowsze informacje