środa, 25 sierpnia 2021 10:38

Najmłodsi tarnowianie też mogą zostać studentami. Rekrutacja trwa

Autor Aleksandra Tokarz
Najmłodsi tarnowianie też mogą zostać studentami. Rekrutacja trwa

Trwa rekrutacja do Uniwersytetu Dziecięcego przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. To oznacza, że studentami mogą zostać nawet najmłodsi tarnowianie. Zajęcia są bowiem przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Wykłady i warsztaty prowadzone są przez naukowców i specjalistów z wybranych dziecin nauki. Mali studenci zagłębiają różnorodną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, humanistycznych, technicznych i artystycznych. Dzieci w przystępny sposób uczą się krytycznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów, przeprowadzają eksperymenty i doświadczenia, samodzielnie budują, malują.

Tegoroczna oferta edukacyjna zachęca wykładami m.in. „Z czego Tarnów zbudowano – rodzaje skał”, „Skąd się biorą słowa?”, „Tajemnica ukryta w roślinach”, "Królisie Tulisie" czy „Manufaktura magicznych kulek do kąpieli”. Dokładny program zajęć znajduje się TUTAJ.

Rekrutacja trwa do 30 września, natomiast rok akademicki rozpoczyna się w październiku, a kończy w czerwcu. Harmonogram zajęć jest już dostępny TUTAJ.

inf. UM Tarnów, fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje