środa, 22 czerwca 2022 09:47

Niepołomice. Skoczył z mostu na mieliznę. Ratowali go świadkowie

Autor Marzena Gitler
Niepołomice. Skoczył z mostu na mieliznę. Ratowali go świadkowie

Dużo szczęścia miał mieszkaniec Krakowa, który w poniedziałek wieczorem skoczył z mostu do Wisły w Niepołomicach. Nieprzytomnego mężczyznę z wody wyciągnął jeden ze świadków zdarzenia.

Spadającego z mostu mężczyznę w poniedziałek wieczorem, 2o czerwca około godziny 20:20, zauważyły przejeżdżające mostem na ul. Brzeskiej w Niepołomicach dwie osoby. Kobieta wezwała służby, a mężczyzna ruszył mu z pomocą.

Okazało się że 29-letni mieszkaniec Krakowa, który skoczył lub spadł do Wisły, trafił na mieliznę. Ratujący go świadek zdarzenia wyciągnął go na brzeg. Na pomoc przyjechali strażacy z OSP Wola Batorska, Policja i Pogotowie. Nieprzytomny mężczyzna z obrażeniami został przetransportowany karetką do szpitala.

Co wydarzyło się na moście i dlaczego 29-latek znalazł się w Wiśle wyjaśni policyjne śledztwo. - Pod nadzorem Prokuratury prowadzone są czynności i wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia - mówi st. asp. Paweł Tomasik z KPP w Wieliczce. - Niewykluczone jest, że mogła być to próba samobójcza - dodaje rzecznik.

Warto dodać, że Wisła w Niepołomicach nie przypomina rzeki, która przepływa przez Kraków. Ma znacznie mniejsze koryto, a tylko okresowo wypełnia cały obszar pomiędzy wałami.

fot. screen Google Maps

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje