piątek, 20 marca 2020 09:40

Niepołomickie Pogotowie prosi o pomoc i dziękuje

Autor Marzena Gitler
Niepołomickie Pogotowie prosi o pomoc i dziękuje

W związku z epidemią w szczególnie trudnej sytuacji są medycy, zwłaszcza ci, którzy śpieszą na każde wezwanie i nie mają czasu na przeprowazdenie wywiadu, dotyczącego stopnia zagrożenia epidemicznego. W takiej sytuacji są też pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Niepołomicach.

"Szanowni Państwo nasz stacja wciąż potrzebuję sprzętu ochrony indywidualnej dla ratowników głównie pakietów ochrony biologicznej oraz masek fpp3. Wiemy, że to towar deficytow." - napisała Stacja na Facebooku. - "Oprócz tego potrzebujemy automatycznych podajników do płynu dezynfekcyjnego, folii budowlanej oraz płynów dezynfekcyjnych.  Jesteśmy zmuszeni prosić z tego miejsca o pomoc ludzi dobrego serca. Bardzo dziękujemy za pomoc!"

Szanowni Państwo nasz stacja wciąż potrzebuję sprzętu ochrony indywidualnej dla ratowników głównie pakietów ochrony...

Gepostet von Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego w Niepołomicach am Mittwoch, 18. März 2020

Kto już pomógł ratownikom?

W pomoc dla Pogotowia włączyła się Gmina Niepołomice. Z budżetu gminy zakupione zostanie specjalne urządzenie do dezynfekcji pojazdów i pomieszczeń. Koszt urządzenia to prawie 15 tysięcy złotych. Zamówiono też 36 specjalnych masek, które pozwolą na bezpieczny kontakt ratowników z osobami potencjalnie zarażonymi. Koszt zakupu to 4.600 złotych. W ramach specjalnego budżetu kryzysowego zabezpieczono środki na kolejne potrzeby naszych ratowników - poinformowała Gmina.

Dzięki współpracy z MKS Puszcza Niepołomice udostępniono dla ratowników pomieszczenie w którym mogą odpocząć, a w przypadku przewożenia osoby podejrzanej o zarażenie koronawirusem tu mogą przejść dekontaminację

Osób i firm wspiarających medyków jest więcej. To: Petrus Serwis, Lukanet Serwis Komputerów i TV, Radpak Opakowania, Fizjopunkt Centrum Rehabilitacyjno-Sportowe, sklep Rolnik, Obiad-Niepołomice.pl, Coca Cola Niepołomice, Agencja Ochrony VIP Patrol, Pclap-Alert Niepołomice Komputronik i Małgorzata Juszczyk. A to na pewno nie wszyscy.

Ogromne słowa podziękowania dla Miasto i Gmina Niepołomice za sfinansowanie zakupu masek ochronnych dla naszych...

Gepostet von Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego w Niepołomicach am Mittwoch, 18. März 2020

foto: SPR w Niepołomicach

Wieliczka - najnowsze informacje