czwartek, 12 grudnia 2019 13:06

Nietypowy pałac z nietypową ofertą dla dorosłych

Autor Artykuł sponsorowany
Nietypowy pałac z nietypową ofertą dla dorosłych

Czasem potrzebujemy czegoś oryginalnego, innego niż wszystko. Planujemy wakacje i szukamy ciekawego miejsca na nocleg. Często za granicą. Tymczasem i na mapie Polski są miejsca, które mogą zaskoczyć. Co możemy wziąć pod uwagę, szukając niecodziennego odpoczynku?

W ostatnich latach bardzo dużą popularność na świecie zyskują hotele dla dorosłych. Ich idea polega na tym, że wśród gości hotelowych są same osoby pełnoletnie. Ponieważ Polska słynie ze swojej rodzinnej gościnności, wielu Polakom trudno to sobie wyobrazić. Ale przyznajmy szczerze, kto czasem nie chciałby odpocząć od dziecięcego gwaru? Jak dokładnie funkcjonuje hotel dla dorosłych i gdzie możemy skorzystać z tej formy wypoczynku?

Hotel dla dorosłych – co to takiego?

Jak wspominaliśmy, hotel dla dorosłych wiąże się z tym, że nie ma w nim dzieci. W praktyce oznacza to, że jeśli zdecydujemy się na pobyt w takim miejscu, nigdzie nie znajdziemy tu biegających i krzyczących szkrabów. Nie ma animatorów dla dzieci ani sali zabaw, krzesełek do karmienia ani innych udogodnień dla młodszych i starszych dzieci. A co w takim razie tutaj znajdziemy? To, co interesuje dorosłych. W zależności od hotelu może to być SPA, nocny klub, kasyno, wykwintna restauracja. Hotelarze mają mnóstwo pomysłów na to, by umilić swoim gościom pobyt.

Hotel dla dorosłych jest idealnym miejscem dla kogoś, kto nie posiada dzieci i wcale nie ma ochoty słyszeć płaczu i głośnych zabaw obcych maluchów. A i rodzice czasem chcieliby odetchnąć od swoich pociech. Kiedy postawią na hotel dla dorosłych, w którym dzieci nie ma, nie będą mieć wrażenia, że… wracają do domu. Tylko relaks, odpoczynek i cisza.

Quadrille – połączenie hotelu dla dorosłych z innym modnym trendem

Chcąc przetestować na własnej skórze, jak przebiega odpoczynek w hotelu dla dorosłych, wcale nie musimy jechać do zagranicznych kurortów. Wystarczy odwiedzić Hotel Quadrille w Gdyni. Już samo to, że jest hotelem dla dorosłych, czyni go niecodzienną propozycją. Jednak reprezentuje on jeszcze inny popularny trend, a mianowicie jest hotelem tematycznym.

W hotelu tematycznym cały wystrój, a często również atrakcje, nawiązują do jednego motywu. Klasycznym i najbardziej znanym hotelem tematycznym na świecie jest Disneyland, ale miejsc tego typu jest znacznie więcej. Jedne nawiązują do postaci filmowych, inne do konkretnej strefy klimatycznej, jeszcze inne do motoryzacji.

W przypadku Hotelu Quadrille wkraczamy w Krainę Czarów, którą odwiedziła Alicja. Cały kompleks znajduje się na rozległym i malowniczym terenie. Piękne zielone ogrody zachęcają do tego, by udać się na spacer. Sam hotel jest w pałacu, który oczarowuje swoim przepychem i bogactwem. Kiedy przekroczymy próg, na posadzce zobaczymy czarno-białą szachownicę. Obiad będziemy mogli zjeść w restauracji „Biały Królik”.

Przechadzając się po korytarzach i pokojach, co rusz trafimy tu na drobne detale, które nieodzownie kojarzą się z „Alicją w Krainie Czarów”. Pobyt w takim miejscu to świetny sposób, by na chwilę zapomnieć o codzienności i przenieść się w baśniowy świat… dedykowany dorosłym.

Więcej informacji o ofercie Quadrille, znajdziecie na stronie hotelu https://quadrille.pl/quadrille/.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje