piątek, 28 maja 2021 10:09

Nowe fakty na temat tragicznej śmierci 27-letniej motocyklistki na drodze do Krakowa. Sprawcy grozi nawet 8 lat

Autor Norbert Kwiatkowski
Nowe fakty na temat tragicznej śmierci 27-letniej motocyklistki na drodze do Krakowa. Sprawcy grozi nawet 8 lat

Według ustaleń funkcjonariuszy, kierowca Volkswagena, który brał udział w tragicznym zdarzeniu drogowym w Głogoczowie, w wyniku którego śmierć poniosła 27-letnia motocyklistka miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło 26 maja br. w miejscowości Głogoczów. W zderzeniu motocykla z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 7 w stronę Krakowa śmierć poniosła 27-letnia motocyklistka. Przez wiele godzin droga na zakopiance była zamknięta, a kierujący korzystali z objazdu przez centrum miejscowości.

Okazuje się, że 29-latek z gminy Myślenice, uczestnik wypadku, w którym zginęła kobieta został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, ponieważ od 2019 roku ma orzeczony zakaż prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany, a prokuratura analizuje dziś zebrany materiał dowodowy rozważając kwestie ewentualnych zarzutów. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 -  mówi mł. asp. Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach.

Więcej o tym wypadku piszemy w tym miejscu:  

Tragiczna śmierć młodej motocyklistki na zakopiance
Wiadomości z Krakowa. Wiadomości z Myślenic. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 26 maja br. w miejscowości Głogoczów. W zderzeniu motocykla z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 7 śmierć poniosła 27-letnia motocyklistka.
Motocykl, na którym poruszała się ofiara
Uszkodzony samochód osobowy

Info oraz foto: bryg. Roman Ajchler

Kraków

Kraków - najnowsze informacje