poniedziałek, 17 lutego 2020 12:12

Nowohuckie licea i technika zapraszają na dni otwarte

Autor Katarzyna Domagała
Nowohuckie licea i technika zapraszają na dni otwarte

W czwartek, 20 lutego w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2 odbędą się XII Prezentacje Nowohuckich Szkół Ponadpodstawowych. Swoją ofertę przedstawią licea i technika z tej dzielnicy oraz placówki oświatowe z sąsiedztwa.

Dla uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej, którzy wkrótce wezmą udział w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, to doskonała okazja dla uczniów szkół podstawowych, aby rozeznać się w kierunkach kształcenia, które można realizować w nowohuckich szkołach.

Wydarzenie organizuje u siebie tradycyjnie Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 na osiedlu Spółdzielczym 6 w godz. 8.00–14.00. Organizatorzy zapraszają też rodziców, wychowawców i pedagogów.

Aktualna i wyczerpująca wiedza na temat oferty edukacyjnej szkół jest niezbędna, żeby podjąć optymalną decyzję, tym bardziej że ma ona wpływ na dalsze losy młodych ludzi. Uzyskanie dobrych kwalifikacji to szansa na zdobycie wymarzonego, intratnego zawodu.

Coroczne targi sprzyjają także integracji nowohuckich szkół oraz promocji w środowisku lokalnym poprzez pokazanie dorobku naukowego, artystycznego i sportowego tych placówek.

Info, foto: krakow.pl

Powiat krakowski - najnowsze informacje