czwartek, 7 stycznia 2021 09:54

Nowy Rok=Nowa Aranżacja. Poznaj sposoby jak odmienić wnętrze domu za niewielkie pieniądze

Autor Artykuł sponsorowany
Nowy Rok=Nowa Aranżacja. Poznaj sposoby jak odmienić wnętrze domu za niewielkie pieniądze

Z okazji Nowego Roku większość z nas wymyśla postanowienia, ale każdy z nas wie, jak trudno ich dotrzymać. A co byście powiedzieli, jakby zamiast postanowień niepicia alkoholu czy też niejedzenia słodyczy wymyślić coś, co można zrealizować i z okazji Nowego Roku postawili na nową aranżację w domu czy mieszkaniu? Ale kluczem do sukcesu jest odmienione wnętrze za niewielkie pieniądze. My podejmujemy wyzwanie, a Wy?

No waste, czyli małe zmiany duże efekty

Mając sporo pieniędzy nie trzeba specjalnie zastanawiać się co zrobić, bo chcąc odmienić wnętrze wystarczy tylko kupić nowe meble. Ale wyzwaniem jest odmiana i totalna metamorfoza, gdy budżet jest bardzo, ale to bardzo ograniczony inaczej można go nazwać śmiesznie niskim. Jednak i w tym przypadku wcale nie musi to być trudne, wszak meble można wyremontować czy odmienić łatwo, szybko i tanio, a wystarczy tylko odrobina kreatywności i dobrych chęci. A więc na początku bierzemy papier ścierny i wyrównujemy powierzchnie, a gdy ten etap mamy za sobą, przyklejamy na nie okleinę meblową, dzięki temu możemy uzyskać ich totalną metamorfozę. Możecie wybrać tę imitującą lustra, ale i naturalne drewno, która wpisuje się w skandynawską stylistykę, ale możecie też postawić na okleinę, która przedstawia drewniane deski i imituje słoje oraz sęki. Ta ostatnia na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom kolonialnych aranżacji.  A więc podsumowując zamiast marnować, wystarczy tylko odnowić, jest szybko, tanio, a przy tym skutecznie i elegancko.

Czas na dekoracje

Dobrze dobrane dekoracje sprawiają, że wnętrza zyskują piękno, ale i harmonię. Ale zbyt dużo dekoracji czy innych ozdób może znacząco zaburzyć estetykę, a nawet całą kubaturę. Dlatego też umiar jest jak najbardziej wskazany. Ale wiecie co jest najlepsze w dekoracjach?  Oczywiście to, że dzięki nim można stworzyć nowy styl w pomieszczeniu, a nawet dodać mu elegancji, charakteru czy nonszalancji. Kluczem do sukcesu jest wybór właściwych ozdób i my wiemy jakie to są. Polecamy Wam ramki na zdjęcia, w których zamiast zdjęć warto umieścić plakaty z geometrycznymi wzorami. Do tego koniecznie postawcie na świeczniki, mogą być te drewniane, do których warto dobrać pikowane świeczki- taki powiew glamour sprawdzi się w każdym wnętrzu.  Warto też zadbać o wygodę, zatem polecamy Wam poduszki z ozdobnymi poszewkami, ale tutaj warto wiedzieć, że poszewki powinny wpisywać się w ogólną estetykę wnętrza, dzięki temu stanie się ono jeszcze bardziej monochromatyczne, a monochromatyzm jest przecież w modzie.

Rośliny w domu – o nich nie zapominaj

Wszędzie jest tak dużo plastiku, zatem warto być w opozycji do tego materiału, a skoro jesteśmy już w opozycji, to w żadnym wnętrzu nie może zabraknąć rośli i to z dwóch powodów. Po pierwsze rośliny wydzielają tlen, a po drugie jeżeli umieścicie je w dizajnerskich doniczkach to dodatkowo będą jeszcze świetnie się prezentować. Takie doniczki można ustawić na podłodze bądź parapecie obok ramek na zdjęcia. Sklepzramami.pl – na tej stronie znajdziecie naprawdę świetnie egzemplarze, a i w bardzo niskiej cenie, a więc koniecznie zajrzyjcie na nią. Tutaj musimy jeszcze wspomnieć o roślinach doniczkowych, pamiętajcie, że niektóre są bardzo szkodliwe, a wręcz trujące dla zwierząt, zatem jeżeli macie czworonożnych przyjaciół to przed zakup sprawdźcie czy przypadkiem roślina nie jest dla Waszego pupila szkodliwe. Dobitnym tego przykładem jest kwiat Gwiazda Betlejemska.

Czas na coś nowego, ale i taniego

Aby pomieszczenie nabrało jeszcze więcej charakteru, polecamy Wam postawić na zdobienia okien. Na samym początku najlepiej zakupić nowe zasłony, koniecznie długie. Są one tanie i w sieci możecie je zakupić za około 20-30 złotych za sztukę. Lejące, duże zasłony naprawdę dobrze się prezentują, a przy tym są eleganckie. Możecie wybrać te w kolorze białym bądź w kolorze kontrastującym do ścian. Ponadto jeżeli i Wasza kanapa jest w takim sobie stanie, to zamiast kupować nową, wystarczy tylko zakupić nowy pled i gotowe.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad, by przekonać się, że Wasz dom czy mieszkanie może przejść totalną metamorfozę za niewielkie pieniądze. Gwarantujemy, że efekty przerosną Wasze oczekiwania.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje