czwartek, 23 stycznia 2020 13:29

Nowy Sącz. Błękitny Węgiel w niższej cenie – 1260 zł za tonę

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Błękitny Węgiel w niższej cenie – 1260 zł za tonę

Mieszkańcy Nowego Sącza mogą znów kupić Błękitny Węgiel na preferencyjnych warunkach. Dobrą wiadomość przekazali na konferencji prasowej Prezydent Ludomir Handzel oraz dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz. Na terenie miasta Nowego Sącza zostaje przywrócona niższa cena ekologicznego surowca. Dzięki temu mieszkańcy ponownie mają możliwość dokonywania wyboru pomiędzy klasycznymi paliwami, powodujących emisję szkodliwych substancji, a ogrzewaniem mieszkania lub domu w sposób ekologiczny.

- Mieszkańcy miasta zapłacą w autoryzowanych punktach sprzedaży paliwa niskoemisyjnego 1260 złotych za tonę. Jest to taka sama kwota, jaka obowiązywała na jesieni ubiegłego roku. Od dzisiaj nikt nie musi truć siebie, swoich sąsiadów i rodzin. Cieszę się, że walka ze smogiem trwa na wielu frontach. – powiedział prezydent Ludomir Handzel.

Szczegóły opłat za Błękitny Węgiel przybliżył dyrektor Wydziału Środowiska Grzegorz Tabasz: - Pomimo zablokowania naszego programu, Błękitny Węgiel był sprzedawany na składach po wyższej cenie, ale w znacząco mniejszym asortymencie ilościowym. Przywrócenie ceny zostało dokonane bez finansowego udziału Urzędu Miasta Nowego Sącza. Do preferencyjnej ceny może zostać doliczony koszt transportu na dalszą odległość, większych wagowo partii towaru. Będzie to jednak ustalane bezpośrednio na składach, w momencie zakupu Błękitnego Węgla.

Przypominamy, iż zeszłoroczny program dopłat do paliwa niskoemisyjnego został zablokowany przez RIO. Sprawa została skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

Do obniżenia ceny ekologicznego surowca przyczyniła się Firma „Polchar” ze Szczecina, dystrybutorzy i autoryzowane punkty sprzedaży na terenie miasta Nowego Sącza.

inf. fot. i wideo: UMNS

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje