środa, 27 kwietnia 2022 20:24

Nowy Sącz: Pracownicy zakładu bezskutecznie próbowali ugasić pożar samochodu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Nowy Sącz: Pracownicy zakładu bezskutecznie próbowali ugasić pożar samochodu

27 kwietnia o godzinie 6:48 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Wielogłowach. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na parkingu palił się samochód osobowy Peugeot 308.

Pożarem objęta była komora silnika. Pracownicy zakładu podjęli nieudaną próbę ugaszenia pożaru przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Samochody stojące bezpośrednio po prawej i lewej stronie płonącego Peugeota zostały usunięte przed przybyciem zastępów straży.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palącą się komorę silnika. Otwarto samochód w celu jego oddymienia oraz przewietrzenia. Otwarto maskę Peugeota w celu dotarcia do źródła ognia. Rozłączono instalacje elektryczną a następnie wyciągnięto akumulator na zewnątrz pojazdu. Sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej wnętrze pojazdu oraz komorę silnika po jej ugaszeniu. Zmyto z kostki brukowej znajdujący się w sąsiedztwie samochodu proszek gaśniczy powstały w wyniku podjęcia działań przez pracowników zakładu.  Przyczyna pożaru jest nieustalona. Działania strażaków trwały ponad pół godziny.

Inf. i foto: PSP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje