sobota, 21 września 2019 08:26

Nowy Sącz: "Wiedźmin. Turbolechita". Odbierz bezpłatne wejściówki!

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz: "Wiedźmin. Turbolechita". Odbierz bezpłatne wejściówki!

W piątek 27 października zapraszamy do Nowego Sącza na spektakl „Wiedźmin. Turbolechita” - spektakl Teatru Nowego z Krakowa. To satyra na istniejącą i nieistniejącą rzeczywistość, teatralne zmierzenie się z tożsamością Polaków, skonfrontowanie ze stereotypami, schematami i kompleksami. Ten spektakl to brutalna walka z potworami – tymi, które faktycznie są, które być mogą i tymi, których tak naprawdę nie ma. To rzecz o nas. Początek o godz. 19.
Na scenie pojawi się Wiedźmin, ale nie zwykły wojownik z długimi włosami biegle władający mieczem. Nie. Wreszcie zjawi się ON – wyczekiwany od pokoleń mesjasz, zbawiciel, superbohater, w którego żyłach płynie prawdziwa polska krew. Janusz. Słowianin. Turbolechita. To w nim są pokładane wszystkie nadzieje, on, jako jedyny wędrując przez krainy istniejące i nieistniejące, spotykający na swojej drodze prawdziwe monstra, osobliwe figury, wynaturzone postaci zrobi porządek i wprowadzi zmianę, dobrą zmianę.
Autor tekstu Ziemowit Szczerek – laureat Paszportu Polityki, finalista Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, autor głośnej „Siódemki” i „Rzeczpospolitej Zwycięskiej”, tym razem rozprawi się z polskością i całym zestawem cech jej towarzyszącym w tekście dramatycznym.

Reżyseria: Piotr Sieklucki
Tekst: Ziemowit Szczerek
Występują:
Juliusz Chrząstowski (Wiedźmin), Maciej Ferlak (Najstarszy Elbończyk), Krystian Durman (Conan), Aleksander Fiałek (Jaskier), Karol Miękina (Dilbert oraz ruch sceniczny), Piotr Sieklucki (piosenka), Grzegorz Witek (Elbończyk), Grzegorz Janeczek (Elbończyk).

Projekcje: Paweł Penarski
Muzyka: Paweł Penarski
Scenografia: Łukasz Błażejewski
Światło: Wojciech Kiwacz
Dźwięk: Grzegorz Janeczek
Kostiumy: Łukasz Błażejweski

Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w kasie MCK SOKÓŁ oraz online na stronie od 27 września - www.mcksokol.pl.
Spektakl odbędzie się w ramach projektu Teatr Polska - www.teatrpolska.pl.

***
Przed spektaklem o godz. 16.00 odbędą się warsztaty z emisji i pracy z głosem. Głównym celem warsztatów będzie prezentacja uczestnikom podstawowych technik pracy i świadomego posługiwania się głosem.
Podczas warsztatów, oprócz ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych, wykorzystane zostaną ćwiczenia usprawniające motorykę narządów mowy, ćwiczenia na otwieranie i wzmacnianie dźwięków, a także ćwiczenia korygujące właściwą postawę ciała, która ułatwia pracę z głosem.

Warsztaty skierowane są do osób, które na co dzień zawodowo pracują z głosem, często w trudnych warunkach (nauczyciele, wykładowcy, instruktorzy zajęć), ale także dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności lub ich zainteresowania związane są z emisją głosu (wokal, aktorstwo).

Wstęp na warsztaty na podstawie rezerwacji telefonicznej: 18/448-26-30 lub e-mailowej: k.kozuch@mcksokol.pl.

inf. UMWM, fot. Teatr Nowy w Krakowie "Wiedźmin. Turbolechita"

Nowy Sącz - najnowsze informacje