niedziela, 3 listopada 2019 13:30

Nowy sprzęt dla nowosądeckich strażaków

Autor Marzena Gitler
Nowy sprzęt dla nowosądeckich strażaków

Grupa Ratownictwa Specjalnego Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Sącza otrzymała nowy sprzęt o wartości 40 tys. złotych. Prezydent miasta Ludomir Handzel przekazał go prezesowi jednostki, Marcinowi Grudzińskiemu.

Prezydent Ludomir Handzel wyraził wdzięczność marszałkowi województwa małopolskiego Witoldowi Kozłowskiemu za pomoc w sfinansowaniu nowego sprzętu dla nowosądeckich strażaków – ochotników. Podziękował także Wydziałowi Zarządzania Kryzysowego UM i jego dyrektorowi Krzysztofowi Setlakowi (wydział pełnił rolę operatora tego zadania).

Przypomnijmy, że pomoc finansowa z budżetu województwa małopolskiego udzielona na zakup sprzętu została zrealizowana z przeznaczeniem na doposażenie i utrzymanie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej – Grupy Ratownictwa Specjalnego. Kwota wsparcia wyniosła 40 tys. złotych.

W skład przekazanego sprzętu wchodzą między innymi: nosze do ewakuacji poszkodowanych z ciężkiego terenu i kolejne, do ewakuacji z ciasnych pomieszczeń, obuwie ochronne dla strażaków, kombinezony na trudną pogodę, a także środki łączności i GPS do nawigacji w terenie.

Inf. i foto: UM NS

Nowy Sącz - najnowsze informacje