środa, 11 grudnia 2019 13:08

Nowy Targ. Wielkie otwarcie Targów Bożonarodzeniowych już niedługo

Autor Piotr Sajdak
Nowy Targ. Wielkie otwarcie Targów Bożonarodzeniowych już niedługo

Już 15 grudnia 2019, tj. niedziela o godzinie 16:00 - otwarcie Targów Bożonarodzeniowych na nowotarskim Rynku. Wydarzenie, podczas którego po raz pierwszy zalśni miejska choinka, będzie jednocześnie inauguracją mobilnego lodowiska.

Rozpoczecie Targów Bożonarodzeniowych okraszone będzie artystycznymi występami oraz zabawą na lodzie i nie tylko. Tradycją stał się już pokaz jazdy figurowej w wykonaniu wychowanków Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego Zwyrtany, który swoim magicznym występem zaczarował publiczność w zeszłym roku. Nie zabraknie występu artystycznego dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu, ani akcentu hokejowego w postaci pokazu Ice Cross w wykonaniu młodych hokeistów MMKS Podhale. Całość zwieńczy śpiew Studio Piosenki Septyma.

Na nowotarskim rynku, oprócz straganów ze świątecznymi ozdobami i pysznościami, będzie można spotkać sympatyczne zwierzaki. Mini Zoo z alpakami z hodowli El Salvador dostępne będzie codziennie od godz.10:00 do godz.18:00, a w ostatni przedświąteczny weekend (21-22 grudnia 2019) na płycie rynku ponownie pojawi się zagroda św. Mikołaja z żywymi reniferami.

W ostatnią niedzielę przed świętami (22.12.2019 g.16:00) odbędzie się też tradycyjna, góralska "Wigilia w Mieście" Związku Podhalan.

Wyjątkowa atmosfera, okazja do zrobienia rodzinnych zdjęć z św. Mikołajem i zwierzątkami w urokliwym, świątecznym anturażu, zjawiskowe pokazy jazdy na lodzie, bogata oferta specjałów i dekoracji, mobilna ślizgawka, elementy folkloru góralskiego, przepiękne dekoracje i oświetlenie, smaki, zapachy i dźwięki... a wszystko to w jednym miejscu - w samym sercu Nowego Targu.

Inf.: Urząd Miasta Nowy Targ

Podhale - najnowsze informacje