poniedziałek, 11 lipca 2022 09:05

Odebrała telefon i straciła 50 tysięcy. Dramat 80-latki

Autor Katarzyna Jamróz
Odebrała telefon i straciła 50 tysięcy. Dramat 80-latki

50 tysięcy złotych straciła 81-letnia mieszkanka Bochni w wyniku oszustwa metodą „na policjanta”. Podczas rozmowy telefonicznej usłyszała historię o wypadku samochodowym swojego wnuka i konieczności zapłaty dużej kwoty pieniędzy organom ścigania. Oszuści byli na tyle wiarygodni, że kobieta zgodziła się na przekazanie im gotówki mającej „uratować jej wnuka przed karą więzienia”.

W czwartek (7 lipca) ok. 16, na telefon stacjonarny 81-latki z Bochni zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant z Komendy Policji w Częstochowie. „Funkcjonariusz”, nie podając swojego nazwiska, natychmiast przekazał telefon osobie, którą przedstawił jako wnuka kobiety. Ten, nie tracąc czasu opowiedział 80-latce historię o wypadku, w którym brał udział. Kierując samochodem miał potrącić ciężarną kobietę, która teraz walczy o życie w szpitalu, natomiast jej nienarodzone dziecko zmarło. W trakcie rozmowy mężczyzna płakał i prosił „swoją babcię” o 80 tysięcy złotych, które musi przekazać organom ścigania dzięki czemu nie trafi do więzienia. W słuchawce telefonu mieszkanka Bochni słyszała co jakiś czas głos „policjanta”, z którym rozmawiała początkowo. Mężczyzna nerwowo krzyczał, informując, że budynek sądu za chwilę się zamyka, co miało przyspieszyć decyzję 80-latki o przekazaniu gotówki „wnukowi”.

Po około 40 minutach rozmowy telefonicznej, kobieta w końcu dała wiarę oszustom i zgodziła się na przekazanie kwoty, z zastrzeżeniem, że będzie to 50 tysięcy złotych - gdyż większej ilości pieniędzy nie posiada. Po gotówkę do miejsca zamieszkania 80-latki osobiście zgłosił się „pracownik sądu”.

– Około 30-letni, wysoki mężczyzna odebrał od kobiety 50 tysięcy złotych, a w momencie wychodzenia z jej domu ukradł jeszcze leżące na stole pieniądze w kwocie 400 zł i wybiegł. Po zdarzeniu, mieszkanka Bochni zadzwoniła do swojej córki i opowiedziała jej historię związaną ze swoim wnukiem i przekazaniem pieniędzy mających mu pomóc. Słysząc, że mężczyzna nie brał udziału w żadnym wypadku uświadomiła sobie, że padła ofiarą ataku oszustów

– informuje policja.

Sprawa oszustwa będzie teraz prowadzona przez prawdziwych bocheńskich policjantów.

Inf. KPP Bochnia
Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje