czwartek, 15 lipca 2021 12:42

Ogromna powódź u naszych sąsiadów – największa od 300 lat. Nie żyją 33 osoby

Autor Aleksandra Tokarz
Ogromna powódź u naszych sąsiadów – największa od 300 lat. Nie żyją 33 osoby

To największa powódź w Niemczech od 300 lat – podają media. Liczba ofiar śmiertelnych w Nadrenii-Północnej Westfalii wzrosła do 33 – informuje RMF24. Kilkadziesiąt osób uważanych jest za zaginionych. Wśród zmarłych są strażacy, biorący udział w akcji przeciwpowodziowej.

Po nawałnicach, które przeszły w środę nad zachodem Niemiec, wylały lokalne rzeki. Media podkreślają, że jest to największa powódź w Niemczech od 300 lat. W okręgu Ahrweiler trwa akcja ratunkowa. Nie żyją 33 osoby. Tragiczny bilans rośnie niestety z godziny na godzinę.

W powiecie Ahrweiler ogłoszono stan klęski żywiołowej. Szczególnie dotknięte jest miasto Schuld. Tam 70 osób wciąż uważanych jest za zaginionych. Niektóre miejscowości są kompletnie odcięte od świata. Jak informuje RMF24, strażacy mają problem z dotarciem łodziami i pontonami do ludzi uwięzionych na dachach zalanych domów. Na pomoc wezwano śmigłowce.

Lokalna rzeka Nims, która do tej pory miała 2 metry szerokości, po ulewach rozlała się do 200 metrów. Ministerstwo ochrony klimatu Nadrenii-Palatynatu podało, że podczas burz w północnej Nadrenii-Palatynacie spadło do 148 litrów deszczu na metr kwadratowy. Bez prądu pozostaje 200 tys. osób.

inf. RMF24.pl, fot. Youtube/foto screen

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje